אוגר סורי – כיצד לטפל ולגדל בבית?

אוגר סורי

תוכן עניינים

אוגר סורי, המכונה גם אוגר הזהב, הוא בין הבחירות הפופולריות ביותר עבור חיות מחמד קטנות. זה בדרך כלל קל לאלף, מהנה לצפייה ותחזוקה נמוכה למדי, מה שהופך אותו לחיית מחמד טובה למתחילים. אוגרים אלו מגיעים מאזורים צחיחים של צפון סוריה ודרום טורקיה. רובם בצבע חום זהוב עם בטן בהירה יותר. אבל גידול סלקטיבי הוליד כמה וריאציות בצבע, דפוס ואורך שיער. הודות לפופולריות שלהם כחיות מחמד, ניתן למצוא דיאטות שנוסחו במיוחד עבור אוגרים סורים ברוב חנויות החיות. בנוסף, הדיור שלהם לא תופס כל כך הרבה מקום והוא די פשוט להתקנה ולתחזוקה.

סקירת מינים

שמות נפוצים: אוגר סורי, אוגר זהוב

שם מדעי: Mesocricetus auratus

אורך חיים, משך חיים: שנתיים עד 4 שנים

התנהגות וטמפרמנט של אוגר סורי

אוגרים סורים ישנים במהלך היום ופעילים בלילה. ולמרות שהם בדרך כלל חיות מחמד שקטות, פעילות הלילה שלהם עשויה לשמור אותך ער אם יש לך את המתחם שלהם בחדר השינה שלך.

אוגרים מסוימים יכולים להסתגל במידה מסוימת ללוח הזמנים של בני האדם שלהם, אבל לעולם אל תנסה להרים אוגר ישן. אוגרים מסוימים עלולים לנשוך כשהם נבהלים או מטופלים בצורה לא נכונה. 1 לפיכך, שעות הבוקר המוקדמות או הערב הן זמן טוב לאינטראקציה עם האוגר שלך. וכל עוד אתה לא לוחץ או דוחף את האוגר שלך בזמן שאתה מחזיק אותו, הוא צריך ללמוד להסתפק באנשים שמטפלים בו.

אוגרים אלה הם אחת החיות הכי בודדות בטבע, מה שהופך אותם לטריטוריאליים באותה מידה. זה אומר שהם תמיד צריכים להיות מאוכסנים לבד כחיות מחמד. לפעמים אוגרים צעירים סובלים מבני זוג לכלוב לזמן מה. אבל כשהם מתבגרים, יש סיכוי טוב שהם יהפכו לתוקפניים, אפילו ילחמו עד מוות. עדיף גם להרחיק כל חיות מחמד ביתיות אחרות מהאוגר שלך, מכיוון שהן עלולות לפגוע זו בזו.

כחיות מחמד, אוגרים סורים לא בהכרח יוצרים קשר הדוק עם בעליהם. אבל לעתים קרובות הם יגיעו לצד המתחם שלהם אם אתה שם, ורבים ייהנו לשבת בידיים שלך או על הכתף שלך. צפו לבלות כמה שעות בשבוע בהאכלות ובשמירה על בית הגידול של האוגר שלכם. לאחר מכן, רק ודא שאתה מקציב קצת זמן בכל יום לטפל באוגר שלך כדי לשמור עליו מאולף.

דיור

המתחם הגדול ביותר שאתה יכול להכיל עבור אוגר סורי הוא הטוב ביותר, שכן זה יהיה המרחב העיקרי שלו לפעילות גופנית. לכל הפחות, הכלוב צריך להיות חצי מטר על חצי מטר ולפחות גובה מטר. שתי האפשרויות הכלליות של הכלוב הן אחת עם חוט מלמעלה עם בסיס פלסטיק או אקווריום סטנדרטי מזכוכית או פלסטיק עם חלק עליון רשת הדוק. כלובי החוט מאפשרים זרימת אוויר טובה יותר, אם כי הם מציעים פחות הגנה מפני טיוטות.

במתחם, כלול שפע של צעצועי אוגר להעשרה. גלגל התעמלות בעל משטח מוצק (לא מוטות) הוא אידיאלי, שכן זה ממזער את הסיכון לפציעות. אפשרויות נוספות כוללות מנהרות וגשרים להסתרה וטיפוס, כמו גם בלוקים לעיסה מעץ להיגיינת שיניים. כמו כן, הוסף קן או צריף שינה (לחנויות לחיות מחמד יש בדרך כלל מספר אפשרויות) בפינה של המתחם.

צרכים ספציפיים של מצע

רפד את החלק התחתון של המתחם עם כמה סנטימטרים של מצעים. מוצרי נייר או אספן מומלצים. אל תשתמשו במצעי ארז או אורן, מכיוון שהריח החזק עלול להזיק לאוגר. 2 גרפו כל כתמים רטובים במצעים מדי יום. והחליפו את כל המצעים מדי שבוע בזמן שאתם מקרצפים את כל המתחם עם מים וסבון.

מה אוגרים סורים אוכלים ושותים?

האכילו את האוגר הסורי שלכם בתזונה של אגוזים, דגנים וזרעים (בדרך כלל מה שיש בתערובות המזון המסחריות) בתוספת פירות וירקות, כגון תפוחים, ברוקולי, גזר, כרובית ואגסים. ומכיוון שהאוגרים הסורים הם אוכלי כל (הם אוכלים צמחים ובעלי חיים), הציעו מדי פעם ביצה קשה או חרק מאכיל עבור זריקת חלבון נוספת. אם אתה משתמש בתערובת מזון מסחרית, המזונות המשלימים בדרך כלל לא צריכים להוות יותר מ-10 אחוזים מהתזונה הכוללת של האוגר. אבל התייעץ עם הווטרינר שלך לגבי הכמות והמגוון הטובים ביותר להאכלה, שכן זה יכול להשתנות בהתאם לגיל ולגודל.

שמור תמיד קערת מזון יבש במתחם, והשליך מזון שלא נאכל לאחר 24 שעות. אוגרים בדרך כלל אוהבים לרעות, לאחסן מזון בכיסי הלחיים שלהם ולאחסן אותו איפשהו למועד מאוחר יותר. האוגר שלך יכול אפילו להתעורר כמה פעמים ביום לאכול ואז לחזור לישון. בכל פעם שאתה מאכיל מזון טרי, לרוב עדיף להציע אותם בצלחת נפרדת בערב כשהאוגר שלך מתעורר מתרדמתו ומוכן לאכילה. הסר מזון טרי שלא נאכל לאחר מספר שעות, כדי שלא יתקלקל.

יתר על כן, ספק תמיד מקור מים נקי לאוגר שלך שאתה מרענן מדי יום. אנשים רבים מעדיפים להשתמש בבקבוקי מים מכיוון שקל לשמור עליהם סניטריים. אבל אתה גם יכול להשתמש בצלחת רדודה למים עד שהאוגר שלך ילמד לשתות מהבקבוק.

בעיות בריאות נפוצות

אוגרים סורים הם בדרך כלל בעלי חיים קשוחים. עם זאת, יש כמה מצבים בריאותיים שצריך להיזהר מהם. זנב רטוב – זיהום במערכת העיכול הקשור בדרך כלל ללחץ וריבוי חיידקים . זו אחת מהבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר המשפיעות על אוגר זה.  התסמינים כוללים עייפות, שלשולים, חוסר תיאבון ורטיבות סביב אזור הזנב. אם אתה חושד בזיהום, קח את האוגר שלך לווטרינר מיד. לבעיה זו עלולה להיות תוצאה קטלנית אם נותנים לה להחמיר. אבל אנטיביוטיקה יכולה לטפל בה ביעילות.

אוגרים יכולים להידבק גם בפרווה ובקרדית האוזניים, במיוחד מתנאים לא תברואתיים. אם לאוגר שלך יש קרדית, אתה עלול להבחין בגירוד ואובדן פרווה בכתמים. אם כן, פנה לוטרינר בהקדם האפשרי לקבלת טיפול.

יתר על כן, אוגרים מסוימים יכולים לפתח שיניים מגודלות המקשות על האכילה. ייתכן שתבחין שהשיניים של האוגר שלך נראות מעט ארוכות מהרגיל ושהוא יורד במשקל. וטרינר יכול לגזום את השיניים ולאחר מכן להמליץ ​​על דרכים לשמור על בריאות השיניים של האוגר, כמו הוספת חומרים נוספים ללעיסה למתחם.

לא לכל הווטרינרים יש ניסיון בטיפול באוגרים. אז לפני שרוכשים אחד כחיית מחמד, ודא שיש וטרינר בקרבת מקום שיוכל לראות את האוגר שלך.

אימון האוגר הסורי שלך

אילוף ידיים הוא האימון העיקרי שרוב האנשים עושים עם האוגרים שלהם. זה אידיאלי להתחיל כשהאוגר עדיין צעיר, אז הוא לומד להיות נוח בקרבת אנשים. שב על הרצפה בחלל מאובטח כשאתה מטפל באוגר שלך, מכיוון שאפילו נפילה מכמה מטרים עלולה להזיק לו. זה יכול לעזור להחזיק פינוק אהוב כדי להפוך את חווית הישיבה של האוגר בידיים שלך למהנה יותר. אם הוא מתחיל להילחץ, החזירו אותו למארז שלו.

תרגול

בין שיש לו מתחם גדול מספיק לשוטט בו לבין גלגל כושר, האוגר שלך אמור להיות מסוגל להישאר בכושר. פעילות גופנית חשובה למניעת השמנת יתר ובעיות בריאותיות אחרות. אתה גם יכול לשים את האוגר שלך בכדור אימון כשהוא מחוץ למתחם כדי שיתגלגל בבטחה סביב הרצפה שלך. פקח תמיד על האוגר שלך כשהוא מחוץ למתחם.

טיפוח אוגר סורי

אוגרים הם בעלי חיים נקיים למדי המטפלים בעצמם. הם לא צריכים מים לאמבטיות. אם הם אכן נתקעים לכלוך או פסולת בפרווה שלהם, תוכל לעזור להם להוציא אותו על ידי שפשוף עדין של האזור עם מטלית לחה.

עלויות אחזקה

מחודש לחודש, העלויות העיקריות שלך עבור אוגר יהיו המזון והמצעים שלו. צפו להוציא בסביבות 100 עד 200 ש"ח. תלוי בסוג המצעים (בתוספת גודל המתחם) והתזונה שתבחרו. מעבר לכך, מדי פעם תצטרכו להחליף קוביות לעיסה, קנים ופריטים נוספים במתחם. ואתה צריך לתקצב בדיקה וטרינרית שנתית בתוספת עלויות רפואיות חירום.

יתרונות וחסרונות של החזקת אוגר סורי כחיית מחמד

אוגרים סוריים הם בדרך כלל חיות מחמד עם תחזוקה נמוכה, שקטות ומעניינות. כיף לראות אותם וניתן לאלף אותם להחזיק אותם. עם זאת, הם בעלי חיים קטנים שבריריים שזקוקים למגע עדין. והם בדרך כלל ישנים במשך רוב היום, כך שאולי לא תזכו לראות אותם כשהם הפעילים ביותר.

רבייה של אוגר סורי

וטרינר אקזוטי מקומי עשוי להמליץ ​​על מגדל טוב או ארגון הצלה לאוגרים. סביר להניח שתוכל למצוא בעלי חיים צעירים יותר באמצעות מגדל. אם כי להצלות קטנות ספציפיות לבעלי חיים יש לרוב גם מגוון טוב.

בעת בחירת אוגר , זה אידיאלי לצפות בבעלי החיים של המוכר בזמן שהם ערים. אז שאל את המוכר מתי הזמן הטוב ביותר לבקר איתו. אוגר בריא יהיה פעיל וסקרן. הפרווה שלו צריכה להיראות נקייה. עיניו צריכות להיות ברורות ומוארות. דגלים אדומים כוללים נשימה מאומצת ותחתית מלוכלכת.

אם אתה לוקח יותר מאוגר אחד הביתה, הקפד שיהיה להם דיור נפרד מוכן. זה ימנע לחימה, כמו גם שאתה בטעות הופך למגדל בעצמך.
שאלות נפוצות

  • האם האוגר הסורי הוא חיית מחמד טובה לילדים? אוגרים סוריים יכולים ליצור חיות מחמד טובות לילדים גדולים יותר המסוגלים לטפל בהם בעדינות ובזהירות.
  • האם קשה לטפל באוגרים סוריים? אוגרים הם בדרך כלל חיות מחמד עם תחזוקה נמוכה, כאשר הצרכים העיקריים שלהם הם האכלה יומית וניקוי כלובים קבוע.
  • האם האוגר הסורי אוהב שמחזיקים אותו? אוגרים סורים יכולים ללמוד להיות נוחים עם טיפול עדין. עם זאת, הם גם אוהבים לחקור ואולי לא ירצו להחזיק אותם לאורך זמן.

מאמרים נוספים

מחלות תוכים
הכל על מחלות נפוצות אצל תוכים

ישנן מחלות רבות שיכולות לפגוע תוכים , פרגיות וכדומה ואתה בתור בעלי ציפורים צריכים לדעת עליהם. כי אפשר להגן על תוכים ממחלות אפשריות רק עם ידע הרקע הרלוונטי. במאמר זה

קראו עוד »
דילוג לתוכן