איגואנה: כל המידע שחיפשת

איגואנה

תוכן עניינים

איגואנה היא אחת מלטאות המחמד הפופולריות ביותר. הם ילידי מרכז ודרום אמריקה. עם זאת, איגואנות הן מחויבות גדולה וזקוקים לרמה גבוהה של טיפול. יש להם דרישות האכלה ודיור קפדניות, יכולים לגדול די גדולים, לחיות זמן רב ויכולים להיות חזקים מאוד. בנוסף, הם יכולים להיות גם קשים לאילוף ועלולים להיות תוקפניים אם לא מטפלים בהם באופן קבוע.

סקירת מינים

שמות נפוצים:  איגואנה, איגואנה ירוקה, איגואנה אמריקאית

שם מדעי: איגואנה איגואנה

גודל מבוגר:  עד 20 פאונד ואורך של עד 7 רגל

תוחלת חיים: 10 עד 12 שנים בשבי, אם כי עד 20 שנה אינו נדיר

התנהגות וטמפרמנט של איגואנה

איגואנה כחיות מחמד לעולם לא יהיו חיות מבויתות באמת. ורבות מהן ינסו לברוח מהמתחמים שלהן ואפילו מהבית שלך. יש לאסוף את האיגואנות בשבי ולהחזיק אותן באופן שגרתי למטרות אילוף. זאת כדי שיוכלו ללמוד לסמוך עליך ולהיות נוח בסביבתן. עם זאת, זה יכול להיות אתגר מכיוון שלעתים קרובות הם מוצאים מגע אנושי לא טבעי ועלולים להתנגד לו. אז חשוב לטפל באיגואנה שלך בזהירות ובסבלנות.

איגואנות תינוקות יכולות לזוז במהירות. אבל איגואנות בוגרות הופכות לרוב עצלות וצייתניות למדי. לפחות כשהן אינן מרגישות מאוימות. כאשר הם יוצאים מהכלוב שלהם, כמה איגואנות עשויות להעדיף לטפס על בעליהם. יש להם טפרים חדים, אז לבשו ביגוד מגן אם האיגואנה של חיית המחמד שלכם אוהבת את הפעילות הזו. בנוסף, איגואנה יכולה לגרום לנזק אמיתי עם הזנב שלה. זנבה של איגואנה בוגרת חזק מספיק כדי לשבור עצם אנושית. למרות שזה נדיר יחסית, איגואנות הן עדיין יצורים רבי עוצמה. שימו לב לכל מאבק או תוקפנות בעת הטיפול בהם, במיוחד אם ישנם ילדים או חיות מחמד אחרות.

משכן את האיגואנה

איגואנות יכולות לגדול עד 7 רגל באורך כאשר זנבן כלול במדידה, והן בדרך כלל שוקלות בסביבות 20 פאונד. גודל זה מפתיע לעתים קרובות אנשים שמתחילים עם איגואנה קטנה לתינוק. לכן, אקווריום או מתחם זוחלים קטן הוא בית קצר מועד עבור איגואנה צעירה.

רוב הכלובים הזמינים למסחר אינם עונים על צורכי המקום של איגואנה. בעלי איגואנות רבים בוחרים במתחמים שנבנו בהתאמה אישית עם הרבה רמפות, מדפים וענפים שהזן השוכן בעץ הזה יכול לטפס עליהם. אנשים רבים אפילו בוחרים להסב חדר שלם או ארון גדול לבית הגידול של האיגואנה שלהם.

כדי לשמור על המתחם של האיגואנה שלך נקי, הסר מדי יום מזון שלא נאכל, צואה, עור שנשפך ופסולת גלויה אחרת. כמו כן, נקו את כלי האוכל והמים מדי יום. פעם בשבוע, העבר את האיגואנה שלך לכלוב זמני כדי לנקות את המתחם הראשי שלה. השליכו את המצע (המצעים שסופגים פסולת וריחות). שפשפו את כל המשטחים והקישוטים, כמו סלעים, עם חומר ניקוי המתאים לחיות מחמד. המתן עד שהכל יתייבש היטב לפני הרכבה מחדש של המארז.

אוֹר

מארז גדול אומר הרבה תאורה. השתמש בנורות UVB המיועדות לזוחלים כדי לספק לאיגואנה שלך חשיפה מתאימה לאור למשך 10 עד 12 שעות ביום. זה מחקה את היתרונות שהוא יקבל מאור שמש טבעי, כלומר קידום ייצור ויטמין D. ניתן להשתמש בנורות אדי כספית עבור מארזים גדולים או חדרים. בעוד שנורות פלורסנט קומפקטיות או צינורות יכולים לעבוד עבור מארזים קטנים. ענפים ומדפים גדולים במתחם יאפשרו לאיגואנה השוכנת בעץ שלך לטפס ולהתחמם באורות האלה.

לחות

איגואנות זקוקות לפחות 70% לחות בסביבתן. אתה יכול להגביר את הלחות של בית הגידול של האיגואנה שלך על ידי הוספת בריכת מים למתחם או באמצעות מיסטר. בדרך כלל מומלץ לערפל את האיגואנה שלך פעמיים ביום כדי להגביר את הלחות ולשמור על עור בריא.

מצע לאיגואנה

מצע עץ, או מצעים, הם בדרך כלל בסדר עבור איגואנות. מכיוון שהם זן השוכן בעצים, הם מבלים את רוב זמנם בטיפוס במקום להתחפר במצעים שלהם.

אוכל ומיםמ לאיגואנה

מזון טרי הוא המפתח לאיגואנה בריאה. איגואנות בטבע הן אוכלי עשב קפדניים. הם נמנעים מאכילת חלבון מן החי, כולל חרקים. למעשה, תזונה עשירה בחלבון יכולה לגרום לבעיות בריאותיות, כמו אי ספיקת כליות, באיגואנה.

בנוסף לתזונה מסחרית איכותית, ספקו לאיגואנה שלכם עלים כהים, קצת פירות ותוספי סידן. בנוסף, איגואנות זקוקות למים טריים זמינים בכל עת. עקוב אחר הוראות הווטרינר שלך לגבי הכמות להאכיל כדי לשמור על משקל בריא לגודל חיית המחמד שלך.

חשוב לזכור שאיגואנות בולעות את האוכל שלהן בשלמותן בלי ללעוס. ולכן כל מה שאתם מציעים חייב להיות קצוץ או לגרוס לחתיכות זעירות. הסר והשליך כל מזון שלא נאכל תוך 24 שעות.

בעיות בריאות והתנהגות נפוצות

כמו רוב זוחלי המחמד, האיגואנות נושאות סלמונלה. המשמעות היא שסלמונלה קיימת במערכת העיכול של האיגואנה מבלי לגרום למחלה לבעל החיים. אבל בני אדם יכולים לרכוש אותו ממגע באיגואנה או בפריטים בסביבתה.

פעל על פי נוהלי היגיינה הגיוניים בעת הטיפול באיגואנות. שטפו את הידיים היטב לפני ואחרי בילוי עם חיית המחמד שלכם, והימנעו מלגעת בפנים שלכם. זה אמור למנוע את התפשטות המחלה ברוב המקרים. עם זאת, אם יש ילדים צעירים, קשישים, נשים בהריון או אנשים עם דכדוך חיסוני בביתך, נקוט באמצעי זהירות נוספים. ייתכן שאיגואנה אינה חיית המחמד המתאימה עבור המשפחה שלך.

בעיה בריאותית נפוצה עבור איגואנות היא מחלת כליות, לרוב עקב התייבשות. אם האיגואנה שלך רדומה, ויש נפיחות בגופה פנה מיד לוטרינר. יתר על כן, איגואנות מתמודדות לעיתים קרובות עם מחלת עצם מטבולית עקב חוסר סידן וויטמין D. ולכן תוסף סידן ותאורת UVB חשובים כל כך. כמו כן, איגואנות רבות חולות במחלות בדרכי הנשימה מבתי גידול קרים מדי.

מבחינת התנהגות, רוב האיגואנות יכולות להיות מאולפות עם טיפול יומיומי נכון. הם מעדיפים שגרה צפויה, שגורמת להם להרגיש בטוחים. עם זאת, יש להם אינסטינקט הגנה עצמית חזק. הם ינשכו, ישרטו ויצליפו בזנב אם הם מרגישים מאוימים.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן