חברת הדברה – איך לבחור? המדריך המלא

חברת הדברה

תוכן עניינים

מציאת חרקים ובעלי חיים מטרידים בשטח שלך או בתוך הבית שלך יכול להיות נטל, אבל הבחירה הנכונה של חברת הדברה לא חייבת להיות. בגלל סוגי המזיקים השונים והכימיקלים שעלולים להיות מסוכנים המשמשים למיגורם, חשוב לבחור בחברת הדברה מוכרת ומקצועית.

פעמים רבות, טכנאי פועל בתוך הבית שלך, ולכן בעלי בתים צריכים להיות זהירים בבחירתם. להלן מדריך של עשה ואל תעשה בבחירת חברת הדברה מקומית ומוכרת שתענה על הצרכים שלך.

בחר בחברת הדברה בעלת ביטוח טרמיטים

שאל על איזה סוג של ביטוח חברת הדברה יכולה לספק. זה חשוב במיוחד כשמדובר בטרמיטים. ביטוח בעלי בתים לא תמיד מכסה טיפול או תיקונים בטרמיטים, ולכן בעלי בתים צריכים להיות אקטיביים במציאת חברה מוכרת שתתקין מערכת פיתיון טובה או תטפל בחלק החיצוני כדי למנוע נגיעות.

אחריות עם סעיף נזק אינן הצעה נפוצה של חברות. בעת החתימה על החוזה שלך, אם יש סעיף נזק, הקפד להבין בדיוק מה הוא יכסה. אם אינך יכול להרשות לעצמך תוכנית אחריות, בדיקת טרמיטים אחת לשנה היא חובה.

השתמש בחברת הדברה מורשית להדברת טרמיטים/מזיקים

שכור רק חברות הדברה שעומדות בדרישות הרישוי עבור המדינה הספציפית שלך. כדאי לשים לב שדרישות הרישוי משתנות ממדינה למדינה, וחלקן מחמירות יותר מאחרות. שכור חברות שיש להן ניסיון בטיפול בסוג הספציפי שלך של באג או בעיית בעלי חיים מטרידה.

שאל אם החברה שאתה מראיין טיפלה בסוג זה של מטרד עם לקוחות קודמים. כמו כן, מומלץ לבקש לדבר עם לקוחות קודמים כדי ללמוד עד כמה החברה התמודדה עם הבעיה שלהם ואם היו הישנות.

שאל על בעיות טרמיטים

בקש מהחברה להדריך אותך כיצד היא הייתה מטפלת בבעיה זו אילו היית הלקוח שלה. האם הם ישתמשו בפיתיונות? מלכודות? כימיקלים? הוֹצָאָה מִן הַכְלַל? ייתכן שתרצה שיציגו בפניך את תוכנית ההדברה שלהם בכתב לתיעוד שלך. לאחר מכן תוכל להשוות מידע זה לתוכניות של כל חברת הדברה אחרת שאתה שוקל לשכור.

קרא את האותיות הקטנות של הדברת מזיקים

קרא את האותיות הקטנות. בחלקים רבים ברחבי הארץ, שירותי הדברה מחולקים להדברה כללית או הדברת טרמיטים. ודא שהחוזה שלך מכסה את סוג השירות שאתה מחפש. כמו כן, בדוק שוב שאתה מבין את החוזה שלך לפרטי פרטים. עדיף תמיד ללכת עם חוזה כתוב על פני הסכם בעל פה.

סמוך על האינטואיציה שלך

אם נציג החברה גורם לך להרגיש אי נוחות בכל דרך שהיא, כנראה שאתה לא רוצה שהחברה תיתן שירות לבית שלך. בדיוק כמו בראיונות מקצועיים, הקשר שלך עם האדם שאתה פוגש חשוב. טכנאי הדברה בדרך כלל מבקרים בביתכם על בסיס קבוע, ולכן מומלצת תקשורת טובה ותחושת נוחות.

כבדהו וחשדהו

אל תסמוך על כך שלחברות ההדברה או הטכנאים יש רישיון פשוט כי הם אומרים לך שכן. עדיף לעשות מחקר משלך בעניין זה. בקש מהחברה שאתה מראיין את מספרי הרישיונות שלה, ולאחר מכן אמת אותם עם מזכיר המדינה או הארגון שנתן את האישורים.

זכור, תקנות הרישוי להדברה משתנות ממדינה למדינה. 

השווה בין אישורי הדברה ורישיונות

אל תעשה את הטעות לחשוב שכל התעודות והרישיונות נוצרו שווים. חקור כל רישיון והסמכה בנפרד, ואל תהסס להתקשר לסוכנות הרישוי לשאול אותם לגבי הדרישות שלהם. להלן כמה שאלות שאולי תרצה לשאול בעת מחקר על רישיון או הסמכה עבור חברה שאתה מראיין:

  • האם הרישיון או האישור הזה מתקבלים רק על ידי תשלום אגרה?
  • האם הסמכה זו דורשת מספר מסוים של שעות תרגול או השכלה כדי להרוויח?
  • האם על הקבלן לעשות משהו על מנת לשמור על הרישיון או ההסמכה הזו?
  • באיזו תדירות יפוג תוקף הרישיון או ההסמכה?

אל תלחץ לחתום על חוזה

אל תתנו לעצמכם להילחץ לחתום על חוזה מיד. אם חברה מנסה להאיץ אותך לחתום על משהו, שאל את עצמך למה. האם יכול להיות שהם קבוצה של טיסות בלילה שמנסה לקחת את הכסף שלך ולא לתת לך שירות ראוי בתמורה?

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן