איך ללטף את החתול שלי? מה החתול מעדיף?

איך ללטף חתול

תוכן עניינים

ללטף את החתול שלך יכול להיות חוויה מרגיעה ומקשרת עבור שניכם. אבל כשזה מגיע לאינטראקציה עם בני אדם, לכל חתול יש את ההעדפות האישיות שלו. לכן, בכל פעם שתכירו חבר חתולי חדש, הקדישו זמן כדי לגלות את אהבותיהם ואי-אהבתם.

התחל בהחזקת ידך כלפי פניו של החתול ואפשר להם להריח אותך. אם הם מעוניינים ללטף אותם, סביר להניח שהם ישפשפו את הלחיים שלהם באצבעותיך או ידחפו את ראשם בכף ידך.

לכו לפי שפת הגוף שלהם . אם החתול מפנה את ראשו או מתרחק, זהו אינדיקציה טובה לכך שהם לא מעוניינים בפגישת ליטוף כרגע. כבד תמיד את העדפות האינטראקציה של החתול שכן זה מקדם רווחה, ולכן, חתול מאושר.

גילוי כיצד ללטף כל חתול הוא תהליך של ניסוי וטעייה. יש חתולים שילטפו אותם בשמחה לאורך זמן. חלקם מסתפקים ברעש מהיר. וחלקם מעדיפים לא לגעת בהם כלל.

כל חתול הוא שונה. גורם אחד הוא איזה סוג של סוציאליזציה אנושית הם קיבלו כחתלתול. חתלתול שעבר חיברות חיובית עם אנשים נוטה להפוך לחתול בוגר בטוח וחברותי בדרך כלל.

חתולים מלוכדים שחיים יחד בקבוצה חברתית קרובה עוסקים לעתים קרובות בטיפוח הדדי – הידוע כאלוגרום. ולעיתים קרובות יחכו ויתחככו זה בזה. זה אולי נראה כמו הפגנת חיבה מקסימה. אבל המטרה האמיתית של התנהגות זו היא שחתולים יעבירו פרומונים אחד לשני. ויצרו ניחוח קבוצתי ותחושת שייכות.

החלקים של החתולים בגוף שרוב הסיכויים יטפחו או יחנקו הם אלו עם הריכוז הגבוה ביותר של בלוטות ריח. כך שתבחין שהם מתמקדים ב:

 • המצח (בלוטות זמניות)
 • החלק העליון של הראש (בלוטות האצטרובל)
 • הלחיים (בלוטות הלחיים)
 • סביב הפה (בלוטות perioral)
 • מתחת לסנטר (בלוטות תת-למדיות)
 • בסיס הזנב (בלוטות על-זנב) – לחלק מהחתולים בלבד

בנוסף להעביר את הריח שלהם זה לזה, חתולים גם ישפשפו את חלקי הגוף האלה על חפצים ברחבי הטריטוריה שלהם כדי ליצור סביבה של היכרות. למעשה, בטח ראית את החתול שלך משפשף את בלוטות הריח שלהם על רהיטים, קופסאות ואפילו מבקרים!

מעולם לא היה כל כך חשוב להראות לוטרינרים את ההערכה שלנו על כל העבודה הקשה שלהם, אז ספר לנו על גיבור החיות מעורר ההשראה שלך…

חלקי הגוף עם בלוטות הריח הם החלקים שבהם החתול שלך נהנה ביותר שיגעו בו. עם זאת, היזהר עם הבלוטה העל-זנבית בבסיס הזנב. בעוד שחלק מהחתולים נהנים שמלטפים אותם כאן, אחרים לא יכולים לסבול את זה או לקבל גירוי יתר במהירות – מה שעלול לגרום להחלקה או דקירה.

למרות שלכל חתול יש אהבות וסלידה שונות, ישנם כמה אזורים נפוצים שאסור ללכת אליו כשזה מגיע לליטוף. רוב החתולים לא אוהבים שנוגעים בהם בכפותיהם, בזפם, בכנפיים, בזנב או בבטן.

כאשר החתול שלך מתהפך, זה עשוי להיראות כמו הזמנה לדגדג לו את הבטן. אבל חשיפת הבטן שלו היא פשוט סימן לנוח בחברתך . רוב החתולים לא מתלהבים משפשוף בטן ויש סיכוי גבוה יותר לשריטה מתחת לסנטר או דגדוג סביב הלחיים

 • אפשר לחתול להתקרב אליך ראשון.
 • תמיד ללטף חתול בכיוון שהפרוות שלו צומחת.
 • בדוק לעתים קרובות שהחתול רוצה שתמשיך. גרגור ולישה הם סימנים חיוביים, וחלק מהחתולים עשויים אפילו לטפטף כשהם נהנים להיות מלטפים.
 • הפסק ללטף אם אתה רואה את זנבו של החתול מתחיל להתעוות או לחבוט, גופו מתוח או האוזניים משתטחות. על ידי ערנות לשפת הגוף שלהם, אתה יכול להימנע מנשיכה או שריטה כאשר נמאס להם או שהם מקבלים גירוי יתר.
 • פיקח בזהירות על ילדים המתקשרים עם חתול. למד אותם את החשיבות לתת לחתול להתקרב אליהם ראשון, והראה להם כיצד להושיט את ידם כדי לראות אם החתול רוצה ליצור קשר.

כמה מדעני בעלי חיים הציעו ששבץ יד אדם מנחם עבור חתול כי הוא מזכיר להם את הליקוק המוצק של שפת אמם השוטפת אותם כחתלתולים. אחרים טוענים שחתולים עשויים לעודד אנשים ללטף אותם כדי לעזור בטיפוח.

דבר אחד שאנחנו יודעים בוודאות הוא שללטף חתול יש יתרונות בריאותיים לשניכם. 10 דקות בלבד של ליטוף חתול נמצאו כמפחיתים את רמות הקורטיזול, הורמון הלחץ, בבני אדם. ישנן עדויות קטנות המצביעות על כך שגם ליטוף חתול יכול להוריד את לחץ הדם שלך, ושבעלי חתולים נוטים מעט פחות לסבול ממחלות לב וכלי דם מאשר אלה שחיים ללא חתולים.

עבור חתולים שנהנים מליטופים קבועים, זו יכולה להיות דרך טובה לזהות בעיות בריאותיות פוטנציאליות כמו פרעושים, מחלות עור, פציעות או גושים. אם החתול שלך פתאום לא נהנה שמלטפים אותו במקום שהוא נהנה ממנו בעבר, זה יכול להיות סימן לאי נוחות, אז בקש מהווטרינר שלך לבדוק אם יש פציעות או מחלות.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן