אימוץ כלב מבוגר – מה היתרונות?

כלב מבוגר

תוכן עניינים

כלב בוגר הוא כבר לא גור צעיר. אבל זה לא אומר שהוא לא יהפוך לבן לוויה חביב וסקרן, שאפשר לאלף לעשות שינוי נהדר בבית שלך.

מה כדאי לדעת לפני שמאמצים כלב בוגר

ראשית, קבע אם משק הבית שלך יכול להכיל כלב בוגר. זה אומר, לוודא שלא אתה ולא מישהו שאתה גר איתו אלרגי לשיער כלבים. אתה גם צריך לשקול את הזמן והאנרגיה שתצטרך להקדיש לכלב הבוגר החדש שלך מדי יום. כמו אילוף במידת הצורך, ניקוי בלגן, משחק בחצר ויציאה לטיולים. זה גם זמן טוב לשקול את חוקי הבית ולחלק תחומי אחריות, כמו האכלה והליכה, עם אחרים בבית שלך.

לאחר מכן, זהה איזה סוג של כלב יתאים ביותר.  גזעים בעלי אנרגיה גבוהה זקוקים לחצר גדולה להתרוצץ בה. בעוד שאחרים הרבה יותר רגועים ובדרך כלל שמחים בתוך הבית. כמו כן, כלבים מסוימים נוטים להסתדר טוב יותר עם ילדים מאחרים. כך שאם יש לך ילדים, זה עוד גורם שיש לקחת בחשבון.

ייתכן שתצטרך לבדוק עם בית מחסה, כדי לראות אם סוג או גודל הכלב שאתה רוצה זמין. לעתים קרובות, ייתכן שיהיה עליך להמתין מספר שבועות עד שמאומצים חדשים יהיו זמינים. בדוק עם הצוות באופן קבוע.

כאשר אתה מוכן ללכת למקלט כדי לאסוף את הכלב החדש שלך, זכור: לכלב בוגר במקלט היו כנראה בעלים קודמים אשר – מכל מיני סיבות – לא יכול היה לטפל בו יותר. זה לא אומר שכלב בוגר לא יהיה חביב, בריא ויתנהג כמו כל כלב אחר. אם אתה מזהה כלב בוגר שאולי תרצה לאמץ, שאל את צוות בית המחסה לגבי גילו, בריאותו, ההיסטוריה והצרכים ההתנהגותיים שלו.

אימוץ כלב בוגר הוא הרבה יותר משתלם מרכישת גור. רוב עמלות האימוץ נעות בין 50 ל-1,200 ש"ח. סביר להניח שחיית המחמד החדשה שלך תהיה מחוסנת, מעוקרת ועם שבב.

מכינים את הבית

אם יש לכם בעלי חיים אחרים, תרצו להכיר להם לאט לאט את הכלב הבוגר החדש שלכם. זה עשוי לקחת זמן עד שהם ירגישו בנוח אחד עם השני. 

תזדקק גם לציוד ללילה הראשון של הכלב הבוגר בבית החדש שלו, כולל: 

  • קוֹלָר
  • רצועה
  • מיטת כלב
  • קערות מזון ומים
  • מלונה או שער לכלבים
  • צעצועים לכלבים

קביעת חוקי בית לקראת האימוץ של הכלב

זה הזמן לקבוע את חוקי הבית. התחל ליישם אותם ברגע שאתה חוזר מהמקלט.

הראה לכלב היכן קערת האוכל. הציגו להם את מיטת הכלב והצעצועים החדשים, כמו גם את בני המשפחה החדשים שלהם. אם עדיין בוקר, קח את הכלב לטיול. אם הכלב מזנק על הספה או נכנס לחדר שאתה מעדיף שהוא יישאר מחוץ לו, הרתיע אותם בעדינות והעביר את הפוקוס למשהו אחר.

קביעת חוקי הבית ביום הראשון תהפוך את הסביבה החדשה לפחות מבלבלת עבור הכלב. זה יעניק לו את השגרה העקבית והאילוף הנחוץ.

אילוף לארגז

הכנסת הכלב הבוגר שלך לארגז עשויה להיראות כמו משהו לאילוף גורים בלבד. אבל זה יכול להיות מקום בטוח עבורו ללכת אליו כשהוא מוצף. ארגז הוא מקום נהדר עבור הכלב לישון בו. הוא משמש לו כמאורה או מלונה כאשר הוא רוצה להירגע. 

אוכל לכלבים וחטיפים

בהתאם לגיל ולמשקל של הכלב שלך, הווטרינר יכול לעזור לקבוע משטר האכלה מתאים עבורו. כלב מבוגר יותר עשוי לדרוש דיאטה מיוחדת. כלבים נחשבים לקשישים כאשר הם בסביבות גיל שש. יש לתת לכלב שלך אוכל לכלבים איכותי ומתאים עבורו. אם הוטרינר ימליץ על אוכל רפואי לכלבים, תנהג לפי המלצתו. בנוסף ניתן לתת לכלב שלך גם חטיפים לכלבים כפינוק.

ריגל מזון סופר פרמיום הוליסטי לכלבים מבוגרים או סובלים מעודף משקל
פטקס שימור לכלב חתיכות ברוטב עם עוף 405 גרם
נייצ'רס פרוטקשן מזון לכלב מבוגר סניור

אילוף כלבים בוגרים

רוב העמותות עושות בדרך כלל הערכה התנהגותית של חיות מחמד חדשות. מידע זה יעזור לך להבין את כל החששות שעשויים להיות לגבי הכלב החדש, ומציע תובנה כיצד לאלף את הכלב.

לאחר הבאת הכלב הבוגר הביתה, תרצה לתת לו מספיק זמן להרגיש בנוח סביבך וסביב בני המשפחה בבית.

הכלב עשוי להזדקק לזמן להיפתח ולהרגיש בנוח בקרב בני משפחה אחרים, כמו גם חיות מחמד אחרות. זה תלוי בהיסטוריה של הכלב. לעשות מפגש במיקום ניטרלי, בדרך כלל בחוץ, יכול להקל על מתח אפשרי. 

שגרה להצלחה

התחלת שגרה איתנה ועקבית תגרום לכלב הבוגר להצלחה. האכילו אותו בזמנים קבועים, הוציאו אותו החוצה לעתים קרובות. תן לו מספיק זמן לרחרח. ככל שתתחבר יותר עם הכלב, כך תוכל לדעת מתי הוא צריך לצאת לעשות צרכים. 

היזהרו מהתנהגות שעלולה להצביע על כך שהכלב שלכם יברח. לחלק מהכלבים יש את האינסטינקט לברוח ולחזור לביתם הקודם, גם אם הגיעו מבית מחסה. שימו עין על הכלב וודאו שהוא לא נשאר לבד בחוץ. או בכל חדר שבו הדלת לחצר פתוחה.

סבלנות ואהבה יעזרו לכלב הבוגר החדש שלך לעבור בהצלחה לביתו החדש איתך.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן