איתור נזילות מים בבית? המדריך המלא

איתור נזילות מים בבית

תוכן עניינים

הבתים שלנו מסתמכים על מים. כל עוד הם נמצאים בבטחה בצינור, כיור, אמבטיה או מכשיר מתאים, כמו מדיח כלים. אבל מים יכולים להפוך במהירות לאויב אם הם הולכים לאן שהם לא צריכים, מה שעלול לגרום נזק למבנה או לריהוט הבית. נזילות אינסטלציה, למרבה הצער, די נפוצות, גם בבתים חדשים יותר, וסביר להניח שכל בית יסבול לפחות מאחד. יתרה מכך, לא כל ההדלפות ברורות. למעשה, הם יכולים להיות ערמומיים מאוד, מה שהופך את זה חיוני לתפוס ולתקן דליפה בהקדם האפשרי. כל בעל בית צריך לדעת איך למצוא נזילת מים, אז המשך לקרוא כדי לקבל עצות נבונות לגבי קביעה אם קבעת אחת וכיצד לזהות את מיקומה כדי שתוכל לתקוע את בעיית האינסטלציה בפתח.

עקוב אחר חשבון המים

חשבונות המים החודשיים ניתנים לחיזוי למדי. כך שאם אתה מקבל אחד שהוא גבוה בהגזמה – ולא השתמשת בהגזמה – ייתכן שיש לך נזילה. הסוכנות להגנת הסביבה מציעה שמשפחה בת ארבע נפשות תשתמש לרוב עד 12,000 ליטר בחודש. למעט אולי במהלך הקיץ אם אתה משקה גינה או מדשאה. אפילו דליפות קטנות, כמו ברז עם טפטוף קבוע, עלולות לבזבז עד 10,000 ליטרים של מים בשנה. כך שלפקוח עין על חשבון המים שלך הוא נוהג חכם ויזום.

צפו במד המים

אם אתה חושד בנזילה, ניטור מד המים של הבית שלך ייתן לך תשובה סופית. המונה ממוקם לעתים קרובות מתחת למכסה מסוג בור ביוב ליד הרחוב. (באזורים שבהם הטמפרטורות לא יורדות מתחת לאפס). או בצד או בחלקו האחורי של הבית, בסמוך למקום שבו קו אספקת המים נכנס לבית. בצע את השלבים הבאים כדי לנטר את המונה:

  1. סגור את כל ברזי המים בביתך וודא שמכונת הכביסה ומדיח הכלים אינם פועלים.
  2. בדוק את מד המים ורשום את המספרים שאתה רואה. תחזור בעוד שעה ותבדוק שוב. אם המספרים השתנו, יש דליפה איפשהו.
  3. כדי לקבוע אם נזילת המים היא בבית או בחוץ (רק עבור בתים עם מונים ברחוב), כבה את שסתום הסגירה בצינור אספקת המים הראשי של הבית שלך. זה ממוקם במרתף או בחדר שירות שבו צינור המים נכנס לבית.
  4. בדוק את מד המים, רשום את המספרים והמתן עוד שעה. כאשר אתה בודק שוב, אם המספרים לא השתנו, נזילת המים נמצאת בתוך הבית שלך. אם המספרים השתנו, הנזילה היא בקו המים הקבור שעובר עד הבית.

בדוק אם יש כתמים של דשא ירוק יותר

כולם רוצים מדשאה שופעת. אבל אם אזור בחצר שלך הרבה יותר ירוק (וגדל מהר יותר) משאר הדשא, זה יכול להצביע על המקום שבו קו מים קבור דולף. אם הדליפה גדולה, אולי אפילו תראה כמה שלוליות על פני הקרקע.

חקור מכשירי חשמל ומתקנים

אם בדיקת מד המים מצביעה על נזילה בתוך הבית שלך, בדוק את הארונות מתחת למטבח, לכביסה ולכיורי האמבטיה כדי לוודא שהם יבשים. תרצה גם לחפש שלוליות מסביב לבסיסים של אמבטיות, שירותים ומקלחות ומתחת למחמם המים, מדיח הכלים ומכונת הכביסה. אם אתה מוצא שלוליות כלשהן, כבה את שסתום אספקת המים לאותו מכשיר או מתקן והתקשר לאינסטלטור.

בדיקת צבע בשירותים

אם אינכם מוצאים שלוליות סביב מתקנים או מכשירי חשמל, בדקו אם יש צורך לתקן את האסלה. כי זו נקודת מוצא מעולה לנזילות פנימיות. הדש של האסלה (פקק גומי שמונע כניסת מים לקערה עד שתשטוף את האסלה) יכול להפוך לשביר עם הזמן, ולאפשר למים לזלוג מהמיכל לתוך הקערה. קחו בקבוק צבע מאכל והכניסו כמה טיפות למיכל של כל שירותים בבית. אם מיכל שירותים דולף, צבע יופיע בקערה תוך חמש דקות. במידה אתה מוצא צבע בקערה, התקשר לאינסטלטור. אם אתה שימושי בפרויקטים של עשה זאת בעצמך, אתה כנראה יכול להחליף את הדש בעצמך.

הישאר ערני לרמזים דולפים

אם צינור ​​מתחת לכיור שלך נשבר ותרסיס של מים יוצא החוצה, תדע מיד היכן הבעיה. אבל כמה דליפות הן הרבה יותר ערמומיות! במקרה הגרוע, מים עלולים לזלוג באיטיות מאביזרי צנרת בתוך קיר. ולהיעלם מעיניהם עד שהם גורמים לנזק רב. גם אם בדיקת מד המים מצביעה על כך שאין לך כרגע נזילה, היה מוכן. נזילה עלולה להתפתח בכל נקודה בעתיד. לכן מומלץ לשים לב ל:

  • שינוי צבע הקיר. זה יכול להצביע על נזילת מים מאחורי קיר הגבס וספיגה לצד הקדמי. כתמי מים על תקרות וקירות הם בדרך כלל בצבע צהבהב או חום.
  • צבע מבעבע או טפט בולט. שניהם סימנים לכך שלוח הקיר רטוב והצבע או הטפט כבר לא נדבקים בחוזקה. במקרים מסוימים, ייתכן שתבחין גם בבליטה בלוח הקיר, מה שמעיד על נזקי המים נרחבים יותר ויהיה צורך להחליף את הלוח.
  • צליל מטפטף. בעוד שדליפות מסוימות שקטות לחלוטין – למשל, אם מים זורמים לאורך חתך קיר – לפעמים ניתן לשמוע נזילות אחרות, מה שנותן לך רמז לגבי מיקום הנזילה.
  • ריח מעופש. לאורך זמן, דליפה מתמשכת מספקת את הסביבה הלחה המושלמת לגידול עובש. במקרים מסוימים, ייתכן שתבחין בכתמים שחורים בחלקו החיצוני של הקיר, אך לעיתים קרובות יצמח עובש בתוך הקיר במקום שלא ניתן לראות אותו, כך שריח עבש הוא דגל אדום.

כל האמור לעיל הם סימנים לנזילה. אך יש לזכור שלא כל נזילות המים הן נזילות בצנרת. המים יכולים להגיע גם מנזילה בגג או מסביב לחלון. כך או כך, יש לטפל בנזילות באופן מיידי כדי להפחית את הסיכון לנזקי מים.

גלאי דליפות מציעים הודעה מיידית

חלק מהמתקנים והצינורות נוטים יותר לדלוף מאחרים. מחמם מים ישן יותר יכול לפתח חורים לאורך התחתית שלו עקב קורוזיה בתוך המיכל. וצינורות מים המובילים לברזי מים חיצוניים עלולים לקפוא ולהתפוצץ במהלך חורפים קרים. אז אולי תחליטו להתקין גלאי דליפות, כמו גלאי דליפות אלקטרוניים של זירקון באזורים אלו. גלאי המופעל באמצעות סוללה ישדר אזעקה צווחנית כאשר הוא מזהה אפילו כמות קטנה של מים. כך שתוכל לסגור את אספקת המים ולתקן את הנזילה לפני שהמים יזרעו הרס בביתך.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן