אניס לכלבים – האם זה בטוח?

אניס לכלבים

תוכן עניינים

Catnip גורם לחתולים מסוימים להרגיש אופוריה, שובבה או רגועה. בעלי כלבים רוצים שהגורים שלהם ירגישו מאושרים בדיוק כמו החתולים שלהם, אז זה מעלה את השאלה: האם יש מקבילה לכלבים? אין חומר מדויק כמו catnip לכלבים, אבל יש משהו דומה. אניס הוא תבלין בעל ריח חזק שיכול לעורר כמה כלבים. ניתן להשתמש באניס לאילוף כלבי ריח, כתרופה טבעית, או כפינוק מהנה ומעורר לכלבים.

מה זה אניס?

אניס, הנקרא גם אניס מצוי, הוא זרע מצמח ה- Pimpinella anisum הקשור לקימל, כמון, שמיר ושומר. בשימוש במאכלים ומשקאות רבים, לתבלין זה יש ניחוח וטעם צמחי מתקתק המזכיר ליקריץ. שימו לב שזרע אניס שונה מכוכב אניס, פרי ממשפחת המגנוליה בעל ריח וטעם דומה אך חזק יותר.

אניס משמש באימוני עבודת אף כלבים יחד עם ריחות אחרים, כגון ליבנה וציפורן. הניחוחות החזקים הללו הם מאוד ייחודיים אחד מהשני, מה שמאפשר למאמנים ללמד כלבי עבודה מסוימים לעקוב אחר שבילים ולחפש דברים ספציפיים. 

אניס נקרא לפעמים "חתול חתול לכלבים" מכיוון שהוא גורם לכלבים מסוימים להתרגש ולשובב. עם זאת, זה לגמרי לא קשור לצמח החתול.

ניתן להשתמש בזרעי אניס טחונים או שלמים אך זמין גם בצורת שמן אתרי.

איך אניס משפיע על כלבים?

לאניס יש ריח חזק וייחודי שניתן לזהות בקלות על ידי כלבים בשל מערכות הריח המתקדמות שלהם . אצל חלק מהכלבים יש לו אפקט מגרה שעלול לגרום להם להיות שובבים ואפילו היפראקטיביים. בעוד שחתול חתול גורם לחתולים מסוימים להפוך לשובבים, הוא גורם לאחרים להיות נימוחים וישנוניים. בניגוד לחתול, אניס נוטה לגרום לכלבים להתרגש ולהיפר, לא רך או ישנוני. כמו חתולים עם חתול, כלבים רבים נמשכים לריח הצמח ויתרגשו ממנו.

ההשפעות של אניס משתנות מכלב לכלב. חלק מהכלבים יפגינו מעט עד לא עניין בעוד שאחרים עשויים לא לאהוב את הריח. עם זאת, כלבים רבים יתרגשו מאוד ומוטיבציה לעבוד או לשחק לאחר שהריחו אניס. ההשפעות עשויות להימשך כמה שעות, והכלב עשוי להיראות ישנוני לאחר פרץ האנרגיה.

אניס משמש לפעמים גם כתרופה צמחית בבני אדם וכלבים לטיפול בכאבים, בעיות עור ובעיות עיכול. הקפד לדבר עם הווטרינר שלך לפני השימוש באניס על הכלב שלך, במיוחד אם הוא משמש כתרופה טבעית. יותר מדי אניס יכול להזיק לכלבים.

כיצד להשתמש באניס לכלבים

יש להשתמש באניס במתינות בכלבים. רק כמות קטנה של זרעי אניס נחוצה להשפעה בגלל הארומה החזקה. יותר מדי אניס יכול להזיק ולהוביל להקאות ושלשולים . עדיף להתחיל עם הכמות הכי קטנה שאפשר כדי שתוכל לראות איך זה משפיע על הכלב שלך.

היו מוכנים לפרץ של אנרגיה לאחר שהצעתם לכלבכם אניס, במיוחד אם יש לכם כלב שהוא כבר מאוד אנרגטי. תכנן לעסוק במשחק או בפעילות גופנית במשך שעה או שעתיים לאחר שהכלב שלך ניסה אניס. זה לא משהו שאתה רוצה לנסות לפני השינה.

אניס מלא או טחון

קל להשתמש באניס טחון או שלם עבור כלבלבים. ריסוק הזרעים יכול לעזור לשחרר את הארומה, ויש צורך בכמה זרעים בלבד. אתה יכול למלא שקית או צעצוע לכלב בכמות קטנה של אניס טחון או שלם ולתת אותו לכלב שלך למשחק. פזרו קורט אניס טחון על מזון או פינוקים לחיזוק ארומה וטעם מיוחדים.

שמן אתרי אניס

שמן אתרי אניס מרוכז מאוד ואין לשים אותו ישירות על העור. אסור לבלוע אותו במלוא העוצמה. נסה לטפטף טיפה על צעצוע של כלב ולהציע אותו לכלב שלך. אתה יכול לשים טיפה על הקולר, הרתמה או המצעים של הכלב שלך כדי להציג את הארומה.

זכור להשתמש באניס במידה. אתה צריך רק כמות זעירה כדי לעורר תגובה אצל כלבים. שוחח עם הווטרינר שלך אם אינך בטוח בכמה להשתמש או כיצד להשתמש בו כראוי. אם הכלב שלך חווה תופעות לא רצויות מזרעי אניס, הפסק להשתמש בו ופנה מיד לווטרינר שלך.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן