גופי תאורה – איך לבחור את המתאים ביותר בשבילך?

גופי תאורה

תוכן עניינים

תאורה טובה עושה חדר. בבתים שלנו, אנו מקפידים להשתמש בגופי תאורה מגוונים של מנורות תקרה, קיר ושולחן. אז איך תבחר גופי תאורה מתאימים?

בעוד שאנו ממליצים על כל הטריפקטה, מנורות הן הדרך הקלה ביותר לדלג קדימה וליצור אווירה. בנוסף, ניתן להוסיף או לשנות אותם בכל עת.

אטרקציה מיידית היא יותר מסיבה מספיק טובה לרכוש פריט חדש לבית שלך. אנחנו אוהבים לאסוף כלי בית עבור הבתים בדחף. למרות זאת, אם המטרה שלך היא לבנות סכמת תאורה רכה ומרגיעה בסלון או בחדר השינה, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​חיפוש אחר מנורת שולחן או רצפה.

זה יכול להיות כרוך בשאלת עצמך שאלות פשוטות לגבי הגודל והצורה. או חשיבה על האופן שבו חומר הגוון עשוי להשפיע על הצבע או החוזק של האור. כאן נחלוק את הכללים שיש ליישם בעת רכישת מנורת שולחן או רצפה לבית שלך.

באיזה גודל צריכה להיות מנורת שולחן?

בין אם אתם מחפשים מנורת שולחן או רצפה, גדלים שונים עובדים עבור חדרים שונים. אם המטרה היא להשפיע חזותית, אז לכו בגדול ונועז, כמו הפרום. זה עובד היטב במקומות שמושכים את העין. כמו שולחן קונסולה במסדרון, מזנון בסלון, או על גבי שידה בחדר שינה.

עבור ספוטים שנועדו להיות פונקציונליים, מנורה קומפקטית לרוב מתאימה יותר. מנורות שולחן בסגנון רטרו כמו לואיג'י או כאלה עם כדור במקום גוון, הן מסוגננות ומאופקות. מקם אחד על שולחן – הוא לא יתפוס מקום ומקרין אור היטב לקריאה וכתיבה.

כל מיטה בחדרי השינה ממוקמת בשני שולחנות צד, כל אחד עם מנורה תואמת. אנחנו משתמשים בזה כהזדמנות להצהיר עם גוון גדול בדוגמת או בסיס מעניין. אבל בבית רוב האנשים צריכים את החלל הזה עבור דברים חיוניים בשעות הלילה. מנורות השולחן ביי או פין הן דוגמאות טובות לפריטים שממלאים את האזור בצורה יפה, מבלי להשתלט עליו.

כמה גדולים צריכים להיות גופי תאורה של מנורת רצפה?

מנורות רצפה יכולות לשפר בעדינות את התחושה של חלל. משתלבות ברקע תוך פולטת זוהר אטמוספרי, או משמשות כמוקד של עיצוב החדר.

מנורות רצפה פיסוליות כגון Arc מושלמות עבור האחרון. עם מסגרת מוארכת ומקושתת העומדת על 220 ס"מ, מנורה זו זקוקה להרבה מקום וצריכה לשבת מקדימה ובמרכזה בסלון, לא תחובה מאחורי כיסא או ספה. אם זה המראה הרצוי, בנה סביבו את פריסת החדר והצמד לריהוט מינימלי וממוקד צורה.

עם זאת, אם אתם מתכננים ליצור פינת קריאה או להוסיף כיסי אור לפינות החלל, מסגרת אנכית וגוון פשוט בגובה של כ-150 ס"מ עובדים הכי טוב. באופן דומה, עבור חדר השינה, מנורת רצפה לא מסובכת בגובה בינוני תעזור לו להרגיש רגוע ומרגיע.

איך אני בוחר את האהיל בגודל הנכון?

אפילו אהיל בצבע או בסגנון עדין מאוד יכול להשפיע בחדר. אבל, אם הגודל לא ממש מתאים, תגלו שהכל נראה קצת 'כבוי'.

ברוב המקרים, אם היית צריך לבחור בין אהיל גדול מדי או קטן מדי, גדול יותר הוא תמיד טוב יותר. אהיל קטן מדי נוטה להיראות כאילו הוא מתנדנד על גבי הבסיס שלו. כאילו הוא לא באמת אמור להיות שם.

אנו פועלים לפי הכלל שאהיל בגודל מושלם צריך להסתיר את מחזיק הנורה. אך לא יותר מדי מהבסיס. עבור מנורת שולחן, הגוון צריך להיות בערך פי שניים מרוחב הבסיס וכשליש מהגובה הכללי של המנורה.

איך בוחרים את הבד לאהיל?

החומר של אהיל הוא לא רק מה שהכי מושך את העין. אלא ההשפעה שתהיה לו על האור. לקבלת זוהר רך וסביבתי, חפש חומר טבעי עם מרקם קל. למשל, פשתן ויוטה בגוונים ניטרליים מספקים אור מחמיא.

אם אתם מחפשים אהיל שמתאים לאזור בו אתם צריכים לראות בבירור, גוון קשיח ועבה יותר יכול להועיל. מכיוון שהוא מעודד אלומת אור מוצקה. לחלופין, אם אתם מחפשים גוון עם אסתטיקה מודרנית, נסו סגנון מובנה וקפלים בחומר קשה יותר. כמו קלף או כותנה.

מהי הדרך הטובה ביותר למקם מנורות סביב הבית שלי?

ערכת תאורה תלת-שכבתית עובדת עבור רוב הבתים. ולוקחת בחשבון את התפקיד של מנורות שולחן ורצפה, פמוטים לקיר ופנסי תקרה.

כלל אצבע טוב הוא למקם מנורת רצפה בפינת החדר. לרוב מאחורי כורסה או ליד כוננית ספרים. השתמש במנורת שולחן סטייטמנט על רהיט גדול יותר. כגון מזנון או שידת מגירות. ומנורות שולחן קטנות יותר על משטחים מוגבלים יותר. כמו שולחן צד, שולחן קפה או שולחן ליד המיטה.

אנו תמיד מציבים פמוטים לקיר משני צידי ראש המיטה לסימטריה וכמנורות קריאה. כאשר מסתכלים על אזור מגורים, מצאו נקודה מרכזית על פני החדר. הציבו את האורות כך שיראו מאוזנים. הם צריכים להיות במרחק שווה מהמוקד המרכזי, בין אם זה אח, תליון או נברשת.

לאחר מכן, סיים עם פנס תקרה שיתאים לסגנון החדר. לדוגמה, נברשת עצירת ראווה עובדת עבור סלון גדול. בעוד שלישיית תליונים תלויים נראית נהדר מעל שולחן אוכל.

האם אני צריך לחשוב על חומרה?

בכל הבתים שלנו, אנו מבלים זמן רב בעיבוד מיקום השקעים, המתגים והאורות. המשמעות היא קבלת החלטות בסיסיות לגבי מבנה החדר, לאן הדברים הולכים ובאיזה גובה. אבל שווה לקבל את זה ממש מההתחלה אם יש לך הזדמנות. שקע במקום הלא נכון עלול לעצבן אותך לנצח, ותאורה קלה ונוחה עושה את כל ההבדל.

שים נורות קיר על מעגל אחד עם כל מנורות אחרות ואורות תמונה. ולאחר מכן יש אורות תקרה עם דימר במעגל נפרד, כדי שתוכל להתאים את מצב הרוח. אם אין לך את המותרות להתחיל מאפס, הוסף מתגי דימר כדי לעזור ליצור אווירה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן