מהם גזעי הכלבים הנדירים ביותר?

תוכן עניינים

גלו על כמה מגזעי הכלבים הנדירים ביותר ברחבי העולם, כולל צייד כמהין יליד איטליה וכלב הרועים של הונגריה משלו. ראה כמה מהגזעים המרתקים האלה אתה מזהה…

קשה להצמיד מספר על כמות גזעי הכלבים הקיימים ברחבי העולם כיום. מהצ'יוואווה המיניאטורי, אך האדיר,   ועד  הגולדן רטריבר הרך הגדול , יש הרבה גזעים לבחירה כאשר מחפשים את בן לוויה המושלם של הכלבים. עם זאת, לא משנה כמה רצועות אתה חושב שאתה מזהה, יש כמה גזעי כלבים נדירים פחות מוכרים שאולי אפילו לא שמעת עליהם.

סוגי גזעי כלבים נדירים

1. לונדהונד נורבגי

עוד מתקופת הקרח, הלונדהונד הנורבגי מוכר כאחד מגזעי הכלבים הנדירים ביותר על פני כדור הארץ. בשל המאפיינים הייחודיים שלו, שאינם משותפים לאף גזע אחר. מוצאו מהאיים מול החוף הנורבגי, כלב מצופה ארגמן זה פותח לצוד ציפורי פאפינים לאורך צוקי החוף. בשל סביבת הציד הבלתי רגילה שלו, הלונדהונד הנורבגי הזריז התפתח כדי לפתח את התכונות המושלמות להרחקת צוקים סלעיים. שש אצבעות על כל כפה קדמית, אוזניים מתכווננות וצוואר כל כך גמיש עד שהוא יכול להתעופף לאחור כדי לגעת בעמוד השדרה.

מין ספיץ זה בסכנת הכחדה התקרב להכחדה במהלך מלחמת העולם השנייה, אך הוחזר בנס על ידי מגדלים נורבגיים ולמרבה המזל נותר במספרים קטנים כיום. הידוע באופיו אוהב כיף ואישיותו החיבה, הלונדהונד הנורבגי יהיה חיית מחמד מושלמת למשפחות פעילות.

גזעי ספיץ אחרים, נפוצים יותר, כוללים את האסקי , הצ'או צ'או ושיבה אינו.

2. לאגוטו ​​רומאנולו

לעתים קרובות מזוהים בטעות כצלב פודל, לאגוטו ​​רומאנולו המתולתל הוא למעשה רטריבר המים העתיק בעולם. גזע הכלבים הנדיר והיפה הזה, שראשיתו במחוז רומניה האיטלקי בימי הביניים, שימש באופן מסורתי ככלב עבודה כדי להביא ברווזים מאדמות הביצות. עם הכיסוי הצמרי והעמיד למים, המבנה השרירי וחוש הריח החד, אין זה פלא שהגזע הזה סייע בחיפושי ציד ברווזים במשך מאות שנים. עם זאת, הרטריבר בעל התושייה הפנה את אפו לציד כמהין בשנים האחרונות וכיום הוא גזע הכלבים היחיד המוכר לתפקיד.

הגזע העתיק היה על סף הכחדה בשנות ה-70. אך זכה לתחייה על ידי קבוצת גידול איטלקית מסורה שהייתה מחויבת לחלוק את התמחויותיו מחוץ לאיטליה. הלגטו, שובב באופיו וקל לאימון, מעוניין לבלות זמן עם בעליו ולצאת להרפתקאות הליכה. עם זאת, שימו לב שהרעיון של גזע זה לטיול מזדמן הוא משלחת אנרגטית. להוטה לרחרח את הקרקע בחיפוש אחר אוצר כמהין או להשתכשך בכל שלולית שהוא עשוי למצוא.

3. אזוואך

אזוואכים, נאמנים ומגוננים בלהט בטבעם, נתפסים כלב הראייה יוצא הדופן ביותר. גזע כלבי הציד שמגלים טרף באמצעות ראייה על פני ריח. גזע אלגנטי וארוך רגליים זה נוצר באזור הסאהל באפריקה. שם עבר הכשרה לשמור על טיפוסים של נוודים בתנאי מדבר.

כשהוא חולק מאפיינים דומים לגזע הסאלוקי, האזוואך נקרא לעתים קרובות 'אידי n' illeli' על ידי בעלי הנוודים שלו. מה שמתורגם ל'כלב העם החופשי'. הכלב המרגיע, המצופה חום, הובא לארה"ב במהלך שנות ה-80 והתווסף לקרן המועדון האמריקאי לכלבנות ב-1997.

באופן ייחודי בהשוואה לחתולים יותר מאשר לכלבים, לאזוואכים יש אופי עצמאי ויכולים להיות ביישנים מאוד בקרב זרים. עם זאת, בחברת בעלים קשוב, גזע זה יכול להתגבר מאוד על הצד השמור שלו ולהפוך לבני לוויה מנחמים.

אם אתה מחפש בן לוויה מסוג Azawakh, Greyhound עשוי להיות בדיוק הכלב בשבילך.

4. אוטרהאונד

אוטרהאונד הבריטי הוא גזע הכלבים המקומי בסכנת הכחדה ביותר בבריטניה, על פי מועדון המלונה. הכלב, המוכר ברעמת השיער המופלאה שלו ובטבעו המשעשע, הוא רשמית נדיר יותר מהקרנף הלבן. עם פחות מ-1,000 כלבים ברחבי העולם. לפי האמונה שהתפתח בגבולות בתקופת ימי הביניים, האוטרהאונד גדל כדי להגן על תעשיית הדיג מפני לוטרות טורדניות, כפי ששמו מרמז. עם זאת, לאחר שנאסר ציד לוטרות בבריטניה, הגזע המומחה כמעט נעלם ונחשב כיום לגזע פגיע.

כמו קרוב משפחתו ה-Bloodhound, הגזע הידידותי הזה מפגין נחישות רבה. במיוחד כאשר הוא שם עין על פינוקים טעימים. מוערך בשל הנטייה הרגישה והרגועה שלו, האוטרהאונד יהיה בן לוויה מקסים לבעל יחיד. שגם אוהב לחפש נוף חדש ומרגש. עם זאת, כדאי לשים לב שתצטרכו קצת סבלנות עבור המט הזה. מכיוון שהוא מנצ'ר מבולגן ואוהב לשחק בתנאים בוציים.

5. מודי

מבוטא 'מודי', גזע זה יליד הונגריה הוא הפוך לגמרי משמו וידוע באופיו האופטימי והפעיל מאוד. עם פחות מ-1,000 קיום, גזע המודי נצפה רק לעתים רחוקות מחוץ למולדתו המזרח-אירופית. מחודדת אוזניים עם פרווה גלית שיער, מאמינים שכלב ייחודי זה מקורו במאה ה-18. והתפתח באופן טבעי מהכלאות בין גזעי הפומי והפולי הידועים. מודיס, המתהדרים באינטלקט גבוה וצעד מהיר. משמשים לעתים קרובות לרעיית צאן ובקר, וזוכים לשבחים נוספים על יצירת כלבי שמירה יעילים.

עם גבולות של אנרגיה ורצון מולד לחקור, Mudis הם הפרטנר המושלם עבור אלה שנהנים להיות פעילים וחיק הטבע. כלב הרועים ההונגרי גם משתוקק להפסקות חיבה באותה מידה. להוט להתרפק על בעליו ולספוג את תשומת הלב של אחד על אחד.

אינטליגנטי, ערני ו'תמיד פועל', למודי יש יותר מכמה קווי דמיון עם הבורדר קולי הפופולרי .

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן