האם לאפשר לחתול שלך ללקק את הפצעים שלו?

ללקק את הפצעים

תוכן עניינים

חתולים יכולים להיפצע בכל מיני דרכים – בריב, עקב תאונה או באמצעות ניתוח. כאשר העור שלהם חתוך, נשרף, כואב או נגוע, הם נוטים ללקק את הפצעים. אך האם עלי לאפשר לו לעשות את זה?

למה חתולים נוטי ללקק את הפצעים שלהם?

האם אי פעם מצצת את האצבע שלך לאחר שחתכת אותה? בטח גילית שזה עוזר להקל על הכאב ובמקביל גם לעכב את הדימום. יונקים רבים מלקקים באופן אינסטינקטיבי את עורם הפגוע מאותה סיבה. משם אנחנו מקבלים את הביטוי 'ללקק את הפצעים שלך'.

עבור חתול, פעולת הליקוק מרגישה מרגיעה ומנחמת. הליקוק גם מסיר דם יבש ולכלוך מהפצע בעוד לשונו הדוקרנית של החתול מנקה ביעילות את הפרווה שמסביב.

האם רוק חתול מחטא?

למרבה הצער, על ידי ליקוק הפצעים, החתול שלך נוטה יותר לגרום לזיהום מאשר למנוע.

חיידקים משגשגים בפי חתולים. חיידקים אלו עשויים לנבוע משאריות של חלקיקי מזון, רובד שיניים ומהרגלים פחות היגייניים של חתולים, כמו שתייה משלוליות מלוכלכות וליקוק התחתונים של עצמם.

חיידקי פה של חתולים עלולים לגרום לזיהום עור, אבצס או אפילו אלח דם שעלול להיות קטלני. לכן וטרינרים מייעצים לבעלי חיות מחמד למנוע מהחתולים שלהם ללקק את הפצעים שלהם.

האם יש סיבות נוספות למנוע מחתולים ללקק את הפצעים?

רוב החתולים מקפידים לשמור על עצמם נקיים. חלקם ילעסו גלד או תפרים כי אלה מרגישים מחוספסים בצורה לא נעימה כשהם שוטפים את עצמם. קיים גם סיכון שלשון הדוקרנית של חתול עלולה לפתוח מחדש חתך או פצע ניתוחי לפני שהוא נרפא.

חתולים מסוימים יכולים להיות להט יתר על המידה בעת שטיפת שריטה וללקק את עצמם. זה יוצר גרנולומה של ליקוק (המכונה לפעמים 'דלקת עור חמה'. כתם קרחת אדומה-גולמית הנגרמת על ידי ליקוק מוגזם.

מה עלי לעשות אם החתול שלי נפצע?

סביר להניח ששריטה קטנה תתרפא בסדר מעצמה. אבל אם החתול שלך מדמם או סובל מנשיכה או פצע, עליך לקחת אותו לוטרינר בהקדם האפשרי. זה חשוב במיוחד אם החתול שלך ננשך על ידי חיה אחרת. חיידקים מהפה של היצור השני עלולים לגרום במהירות לזיהום, ולכן חיוני לנקות את הפצע כראוי. לעתים קרובות תינתן אנטיביוטיקה.

אם הפצע מדמם בחופשיות , הנח תחבושת לחץ כדי לעצור את הדימום. לפחות עד שתוכל לקבל עזרה רפואית. אחרת, שטפו את הפצע בעדינות בתמיסת מלח .(כף אחת של מלח בחצי ליטר מים פושרים). לעולם אל תשתמש בחומרי חיטוי או בקרמים אנטיבקטריאליים על החתול שלך. אלא אם כן נקבע על ידי וטרינר. מכיוון שהם עלולים להחמיר את הנזק לעור ועלולים להרעיל את החתול שלך כשהוא מלקק את הפצע.

איך אני יכול למנוע מהחתול שלי ללקק את הפצעים?

השיטה הקלאסית למנוע מבעל חיים ללקק פצע או תפרים היא להשתמש בקונוס בסגנון אהיל. המכונה קונוס אליזבתני – או בקיצור E-cone. חרוט פלסטיק קשיח זה משתלב על הצווארון הרגיל של החתול שלך. מקיף את הפנים ומונע למעשה מהחתול להכניס את הלשון שלו לרוב גופו.

חתולים מסוימים סובלים חרוט אלקטרוני די טוב. אחרים שונאים אותו ועשויים להיות מבוהלים, כועסים או מדוכאים אם יאלצו ללבוש כזה. אחרים נלחמים בקונוס ועלולים להיתקע כפה דרך החור בצוואר.

האם יש חלופות לקונוס אלקטרוני לחתולים?

אם החתול שלך לא יסבול קונוס אלקטרוני מפלסטיק, ישנם קונוסים וקולרים מבד. הם מרופדים ומתנפחים שתוכל לנסות.

אפשרות נוספת היא לחבוש את הפצע כדי למנוע מהחתול ללקק או לנשוך אותו. החבישה חייבת להיות הדוקה מספיק כדי להישאר עליה. אבל לא כל כך הדוקה שהיא גורמת לאי נוחות. אתה יכול לקנות תחבושות מיוחדות לחתולים בטעם מר כדי להרתיע את החתול שלך מללעוס או לנשוך אותם. היו מוכנים לנקות ולחבש מחדש את הפצע כל יום.

לחלופין, החתול שלך עשוי להיות מאושר יותר כשהוא לובש 'חליפת החלמה'. זוהי גרב חתולים או תחתית שמכסה את האזור הכואב מבלי להגביל את תנועתו. אתה יכול לקנות אחד מוכן או לעצב בעצמך חולצת טריקו ישנה, ​​בייבי-גרו או גרב גדול.

לעולם אל תצעק, תכה או תעניש בדרך אחרת את החתול שלך על שליקק הפצעים שלו או הסרת קונוס או תחבושת אלקטרונית. הם פשוט עושים מה שבא באופן טבעי, הם לא יבינו, ואתה תוסיף לחץ וחרדה למצב שכבר טראומטי עבורם.

כיצד עלי לטפל בחתול הפצוע שלי?

אם החתול שלך עבר פציעה או ניתוח, כנראה שתצטרך להחזיק אותם בבית לפחות שבוע. לפעמים אולי יותר. נסו לשמור על חיית המחמד שלכם רגועה, לספק מזון מזין, ולבדוק את מקום הפצע לפחות פעמיים ביום כדי לאתר דימום טרי, הפרשות, אדמומיות, נפיחות או כל סימן אחר שיכול להיפתח מחדש או להידבק. אם יש לך חששות, פנה מיד לוטרינר שלך.

מאמרים נוספים

איגואנה
איגואנה: כל המידע שחיפשת

איגואנה היא אחת מלטאות המחמד הפופולריות ביותר. הם ילידי מרכז ודרום אמריקה. עם זאת, איגואנות הן מחויבות גדולה וזקוקים לרמה גבוהה של טיפול. יש להם דרישות האכלה ודיור קפדניות,

קראו עוד »
דילוג לתוכן