הברשת כלב – איך להבריש את הכלב שלי כראוי?

תוכן עניינים

למרות שכלבים עושים כמה דברים כדי לשמור על המעילים שלהם מסודרים ונקיים בעצמם, הם זקוקים לעזרתכם במשימות הדורשות אגודלים מנוגדים, כמו צחצוח.

הברשה כלב רגילה מסירה שיער עודף מהמעיל של הכלב שלך ומפחיתה משמעותית את כמות השיער שאתה צריך להתמודד איתה על הרהיטים, המכונית והמכנסיים השחורים האהובים עליך. זה גם עוזר להפיץ את השמנים הטבעיים בפרוות ובעור של הכלב שלך, שומר על הפרווה שלו בריא ונראה במיטבו.

צחצוח הוא גם דרך מצוינת לבדוק את בריאות הכלב שלך. בזמן שאתה מצחצח, הסתכל על מצב המעיל של הכלב שלך. האם זה דהוי או סבוך? יבש או שמנוני? חפשו גם גושים, קרציות, פרעושים, קשרי שיער, חתכים וכל מה שנראה יוצא דופן.

ככל שהם מזדקנים, הם יקבלו עוד כמה בליטות וגושים בכל הגוף. אם לא יהיה סיכוי שאחד הגושים האלה לא מזיק, עדיף לגלות אותו במוקדם ולא במאוחר.

יסודות הצחצוח: המברשת הנכונה, ואיזו תדירות לעשות זאת

צחצוח באמת די בסיסי. אתה רק צריך להבין את סוג המעיל שיש לכלב שלך. וזה יקבע באיזו תדירות אתה צריך לצחצח ואיזה סוג מברשת להשתמש.

עליך לבקש מהווטרינר או המטפל שלך הנחיות פרטניות נוספות. הנה כמה כללים כלליים לטיפוח:

  • גזעים ארוכי שיער, כמו קולי וטרייר טיבטי, צריכים לעבור צחצוח מדי שבוע. לפעמים לעתים קרובות יותר אם הפרווה נראה סבוך במיוחד. מברשת סיכות היא בחירה טובה עבור גזעים אלה מכיוון שהזיפים שלה אוחזים בפרווה התחתונה ומסירים שערות רפויות מבלי לגרום לכאב. זה יכול גם לרדת לעור. התחל קרוב לעור והרחק ממנו. השתמש במסרק כדי להקניט את כל המחצלות.
  • כלבים בעלי ציפוי קצר, כגון לברדור רטריבר וכלבי גרייהאונד, אינם זקוקים לצחצוח תכוף. זאת מכיוון שהשיער שלהם אינו מתחכך ומסתבך בקלות. ובכל זאת, ייתכן שתרצה להבריש אותם כל שבועיים כדי להסיר שיער פזור. השתמש במברשת גומי או כפפת טיפוח, שיעזרו להביא לכלוך ושיער רפוי אל פני השטח. הכפפות משתלבות על הידיים שלך – הכלב שלך יחשוב שאתה מלטף אותן ולא יחשוד שאתה באמת מצחצח. אם אתה מעדיף מברשת קונבנציונלית, שכבות קצרות יכולות לקחת מברשת נוקשה עם זיפים טבעיים או מברשת רכה יותר, שיש בה סיכות מתכת קטנות מכופפות. בצע מעקב עם מברשת זיפים רכה, שעוזרת להפיץ את השמנים הטבעיים של השיער.
  • גזעים נמוכים ומחוספסים, כמו תחש ורוב הטריירים, זקוקים למברשת חלקה יותר. ואחריה ביצוע פעם אחת עם מסרק מתכת. פעם בכמה ימים צריך לעשות. סכין הפשטה תסיר את השיער המת בתחתית. בקש ממישהו בקיא שיראה לך כיצד להשתמש באחד לפני שתנסה. אם למעיל יש מחצלות, עבדו אותם תחילה.

איך להבריש את הכלב שלך: הטכניקה

כעת, לאחר שיש לך את הציוד המתאים ואתה יודע באיזו תדירות הכלב שלך צריך צחצוח טוב, וודא שיש לך את הטכניקה הנכונה.

הנה כמה קווים מנחים שיעזרו לך:

  • צחצחו כלפי מטה והחוצה, הרחק מעורו של הכלב. תמיד צחצחו בכיוון בו המעיל גדל; כלבים לא אוהבים שמצחצחים אותם לאחור.
  • היו עדינים או שאתם עלולים להזיק למעיל של הכלב שלכם על ידי משיכה ומתיחת שערות עד שהן מסתבכות ונשברות. הקדישו את הזמן כדי להתיר את כל הפרעות בדיוק כפי שהייתם עושים אם המסרק שלכם נתקע בשיער של ילדכם.
  • אם נתקלתם בקשרים, מרחו מרכך מעיל או ספריי מחצלות והשאירו אותו למשך מספר דקות. לאחר מכן השתמשו במסרק רחב שיניים או בכלי לפיצול מחצלת כדי לעבור את הסבך. מחצלות יכולות להתקרב לעור של כלב, והסרתן עלולה להיות כואבת, אז המשיכו בזהירות. אתה יכול לגזור מחצלות עם מספריים, אבל היזהרו שלא תגיעו לוטרינר לתפרים; זה קורה לעתים קרובות יותר ממה שאתה חושב. אם אתה פשוט לא יכול להוציא מחצלת, קח את הכלב שלך למספרה שכנראה יגלח את האזור.

מתי ללכת על מקצוענים

אמנם זה נכון שאתה לא צריך מקצוען כדי לצחצח את הכלב שלך. אבל, אין בושה לקחת את הכלב שלך למספרה. הם בעסק מסיבה טובה!

אתה יודע איך אתה אף פעם לא יכול לגרום לשיער שלך להיראות טוב כמו הסטייליסט שלך? ובכן, אותו הדבר נכון לכלב שלך.

חוץ מזה, נדרשת רמה מסוימת של מיומנות אם המעיל של הכלב שלך נוטה להתקלקל. ואם הכלב שלכם באמת לא נהנה משגרת היופי שלו, תגלו שמספרות מנוסות בלדבר במתיקות. אפילו לכלב החתול הכי מפחיד להירגע, לפחות קצת.

צחצוח הוא חלק חיוני משגרת טיפוח טובה ויעזור לשמור על הפרווה של הכלב שלך בריא ומראה טוב. זה קל לעשות את זה בעצמך. אבל, תצטרך כמה כלים וטכניקות כדי לעשות את העבודה כמו שצריך.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן