הזדווגות של חתולים – כל המידע שחיפשת

הזדווגות של חתולים

תוכן עניינים

הזדווגות של חתולים עשויה להיראות פשוטה למתבונן המזדמן. הם מזדווגים בקול רם, לעתים קרובות וללא הבחנה. החתולה נכנסת להריון, ואז יולדת חבורה של גורי חתולים. עם זאת, האמת לא ברורה כל כך. למשל, האם ידעת שחתולים לא מבייצים עד שהם מזדווגים? או שחתולה עשויה ללדת חמישה גורים, כל אחד מאב אחר? שלחתולים זכרים יש פין דוקרני כדי לעורר את החתולה לביוץ?

למד כאן את האמת של העניינים האלה ועוד הרבה על הזדווגות חתולים.

הזדווגות והתעברות של חתולים

יתכן שאימצת או קיבלת חתלתול נקבה, ועכשיו כשהיא מבוגרת בכמה חודשים, התנהגותה הפכה לפתע ל"אוהבת" מחשידה. אתה תוהה האם ייתכן שהיא כבר בחום? כן, קראתם על עיקור, אבל עדיין לא הגעתם לזה. אולי אתה חושב בסתר כמה נחמד זה יכול להיות המלטה של ​​חתלתולים – רק אחד.

אבל אתה אוהב אותה, ואתה גם תוהה אם היא יכולה להיכנס להריון בגילה. מה בדיוק יקרה? האם מתישהו היא תחמוק מהדלת ותתקל בחתול זכר עליז שיש לו רק דבר אחד בראש?

האם החתול שלך בייחום?

חתולות נקבות שאינן מעוקרות יגיעו בסופו של דבר לייחום, והסימנים הם חד משמעיים. ברגע שיודעים מה לחפש. חתלתול יכול לקבל את החום הראשון שלה כבר בגיל 4 חודשים. אז אל תיפול לעצת "חכה עד שישה חודשים כדי לעקר" הישנה הזו. וזכור, שברגע שלחתולה יש ייחום ראשון, זה יקרה שוב ושוב, עד שהיא תזדווג או תעוקר. הנה כמה תסמינים התנהגותיים שכדאי לשים אליהם לב אם אתה חושד שהחתול שלך בייחום. 

סימנים שהחתול שלך בהריון

חתולים בחום יגיעו לכל אורך כדי למצוא חתולים זכרים להזדווג איתם. ולעיתים ידוע שחתולים זכרים מפרקים מסכים כדי להגיע לנקבה בחום. אם החתול שלך היה בייחום והיתה לו גישה לחתול זכר לא מסורס, הסבירות שהיא בהריון גבוהה מאוד.

מלכה בהריון תראה שינויים פיזיים ואישיות כאחד, אשר יתגלו לראשונה כשלושה שבועות לאחר ההזדווגות. למד לזהות את הסימנים שהחתול שלך עשוי להיות בהריון.

אז החתול שלך בהריון

נניח שאתה עובד עם קבוצת הצלה וזו חווית האומנה הראשונה שלך עם חתולה בהריון. לאן אתה הולך מכאן? ההחלטה העיקרית הראשונה שלך היא האם לאפשר או לא להתיר את המצב להימשך.

כן, ניתן לעקר חתולים בהריון, אבל ככל שההריון מוקדם יותר, כך ייטב. עם  זאת, זו החלטה שתרצה לדון בה עם המשפחה שלך והווטרינר שלך.

למה לצפות מהזדווגות של חתולים

כל הפיתוח של העובר הוא מחקר מרתק עם שמות מדעיים לכל שלב, אך לשם קיצור והבנה טובה יותר, נתרכז כאן ביסודות. הערה: חשוב יותר להבין את תהליך הפיתוח, ולא את השמות שניתנו בדרך.

טיפול בחתול שלך במהלך ההריון

בין אם אימצת תועה בהריון, או שהחתולה שלך נכנסה להריון, תרצה לספק את כל הדברים שהחתולה ההריונית שלך צריכה, גם לבריאותה וגם לבריאות הגורים שטרם נולדו. רבים מהדברים שתספקו לה הם אותם דברים שהייתם נותנים לכל חתול שבטיפולכם: מחסה, מקום נוח לישון בו, ארגז חול, עמוד גירוד וצעצועים. (פעילות גופנית חשובה גם לחתולים בהריון.) הקפידו לתת לה מקום שקט ופרטי למנוחה ולמזער את הלחץ שלה. הקמת תיבת הקינון מוקדמת היא רעיון טוב שכן היא יכולה לשמש לה כמיטה במהלך ההיריון, כמו גם מקום ללדת ולטפל בגורי חתולים שזה עתה נולדו. בנוסף. תרצה לספק תזונה נאותה לחתולה בהריון ולתינוקות הגדלים שלה; משמעות הדבר היא הגדלת כמות המזון כמו גם את האיכות. יש להאכיל אותה במזון חתלתולים, או בתזונה מסומנת כדי לענות על צורכי ההיריון וההנקה (הריון והנקה).

בעיות פוטנציאליות בהריון של חתולים

באופן כללי, יש לעקוב אחר כל סימפטומים חריגים במהלך ההיריון באמצעות שיחה או ביקור אצל הווטרינר שלך. זהו חלק חשוב בטיפול בחתולה בהריון. בדיוק כמו מינים אחרים, לחתולים בהריון עשויים להיות עוברים מסוימים שאינם שורדים או אחרים המפתחים מומים מולדים, שיכולים לנוע בין קלים לחמורים. לעתים קרובות, לא תדע שזה המקרה עד שהיא תלד. מכיוון שלרוב החתולים אין אולטרסאונד המבוצע באופן שגרתי במהלך ההריון. בנוסף, לחתולים בהריון עלולים להיות סיבוכים. כולל צירים מוקדמים, שינויים מטבוליים כולל סוכרת הריונית, כבד שומני או אקלמפסיה (דל סידן).

למרות שרוב החתולות ההרות עוברות הריון ללא בעיות, ישנן בעיות פוטנציאליות שיכולות להתרחש, לכן חשוב לעקוב אחריהם מקרוב ולהודיע ​​לווטרינר על כל דבר שנראה מדאיג. להיות מוזהרת זה להיות זרוע קדמית.

לעזור לחתול שלך בתהליך הלידה

רוב הסיכויים שלא תצטרכי לעשות שום דבר כדי לעזור בתהליך הלידה מלבד להיות עם החתולה שלך כדי לעודד אותה כמעין "דולת חתול". הקפידו לשמור על מרחק. מכיוון, שלחץ יכול להאט את תהליך הלידה ורוב החתולים מעדיפים פרטיות במהלך הלידה. אתה יכול אפילו להתעורר בוקר אחד לגלות שהחתולה ההריונית שלך ילדה במהלך הלילה, והיא מניקה בנוחות את הגורים שלה. עם זאת, עליך לדעת כיצד לזהות בעיות פוטנציאליות ואיזו פעולה לנקוט, אם היא תזדקק לסיוע בתהליך הלידה.

טיפול לאחר לידה באם חתולה וילודים

השבועיים-שלושה הראשונים הם החשובים ביותר עבור אמך החתולה וגור החתולים שזה עתה נולדו. הגורים אמורים להתפתח במהירות, והמלכה תהיה בסיכון הגבוה ביותר לבעיות לאחר לידה במהלך תקופה זו.

שמור את המלכה ותינוקותיה בחלק שקט של הבית; חדר נפרד הוא אידיאלי, וודא שהחדר חם. התקררות היא סכנה גדולה לגורי חתולים שזה עתה נולדו. בשבועות הראשונים, האם החתולה בקושי תעזוב את הגורים כשהם יונקים מסביב לשעון. מסיבה זו, חשוב להקים ארגז קינון גדול מספיק כדי שהאמא והחתלתולים יוכלו לנוח יחד. לאם החתולה צריכה להיות גישה למזון, מים וארגז חול ללא צורך לעזוב את הגורים. תן לאם החתול לקבוע את הקצב לתשומת לבך. אם היא אצלך הרבה זמן, היא עשויה לקבל בברכה את הביקורים שלך. אך עליך להימנע מטיפול בה ובחתלתולים שלה בשבועות הראשונים הללו, אלא אם היא יזמה זאת. זה יכול להיות מאוד מלחיץ עבור אמא חתולים להרחיק את החתלתולים שלהם מהעין ולראות שהם מטפלים בהם. כמו כן, מומלץ להחזיק פורמולת חתלתולים בהישג יד ולהכיר כיצד לטפל בגורי חתולים שזה עתה נולדו במקרה שאחד או יותר מהחתלתולים אינו יונק.

מציאת בתים לגורים

שליחת חתלתולים ל"בית לנצח" חדש יכולה להיות אירוע משמח או מדאיג. תלוי איך אתה מתמודד עם ההכנות. השקעתם כמעט חודשיים או יותר של עבודה, דאגה וכנראה הוצאות בטיפול באמא החתולה ואחר כך בגורי החתולים. העתיד שלהם יהיה תלוי בהשקעתך קצת יותר זמן כדי להבטיח שהבתים החדשים שאליהם הם הולכים הם בתים טובים באמת. בהתאם לגיל הגורים, ייתכן שתרצה לבצע את החיסונים הראשונים שלהם וטיפולים בריאותיים מונעים אחרים לפני האימוץ. אז, התייעץ עם הווטרינר שלך לגבי העיתוי.

הדבר היחיד שנותר לעשות עכשיו הוא לעקר את האם החתולה אם זה לא נעשה כבר. הייתם אחראים לטיפול בה במהלך ההיריון שלה, ואני בטוח שתסכימו שעכשיו זה הדבר האחראי היחיד לעשות.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן