הריון של ארנבת – כל המידע שחיפשת

הריון בארנבות

תוכן עניינים

חיפשת מידע לגבי הריון בארנבות? הגעת למקום הנכון! שני מצבים נפוצים עלולים לגרום לארנב בהריון: אם רכשת לאחרונה ארנבת מחמד מסביבה שבה הוא שוכן עם ארנב זכר, או אם יש לך גם זכר שלם וגם ארנבת שלמה שמבלים יחד. כל אחד מהמצבים עלול לגרום לקבלת ארנבות תינוקות לעולם הזה, ותצטרכו לדעת למה לצפות בהמשך.

סימנים שהארנבת שלך בהריון

ארנבות שלא עברו עיקור או סירוס נקראים שלמים וברגע שהם מתבגרים מינית, יכולים להביא צאצאים. עבור גזעים קטנים יותר , בגרות מינית מתרחשת מגיל 3.5 חודשים עד 4 חודשים. 1 אם הארנבת הנקבה השלמה שלך הייתה עם ארנבת זכר שלמה ושניהם מעל גיל 3.5 חודשים, תרצה לפקח על הארנב שלך לאיתור סימני הריון.

כמו רוב היונקים, בטנה של ארנבת נקבה תגדל ככל שהתינוקות שלה יגדלו פנימה לאורך כל ההריון, כך שזהו הסימן הברור ביותר לארנבת בהריון. מלבד העלייה במשקל, ארנבות בהריון יתחילו לאכול יותר, ורובם גם ייראו עצבניים או עצבניים במיוחד. אם הארנב שלך בדרך כלל די לא ידידותי, אולי יהיה קשה לדעת אם הוא בהריון רק על סמך שינוי במצב הרוח.

לאחר כ-10-12 ימים לאחר הרבייה, תוכל להרגיש מספר רב של בליטות בגודל שיש בתוך בטנו של הארנב. הבליטות הקטנות האלה הן ארנבות התינוק ויהיו פשוט גדולות מספיק כדי להרגיש בעדינות בזמן הזה. הם ימשיכו לגדול בתוך הארנב עוד שבועיים עד שהארנב יולד כחודש לאחר הרבייה.

אם ארנבת בהריון הגיעה ל-30 יום לאחר הרבייה ועדיין לא ילדה, הארנבת שלך תזדקק לבדיקת וטרינר. ככל שההריון נמשך זמן רב יותר, כך עולה הסיכון שהתינוקות לא יהיו בחיים. 

ארנבת בהריון תפגין התנהגות קינון  כשבוע לפני הלידה. הסימן הברור ביותר לכך שארנב מתחיל לקנן הוא אם היא עורמת מצעים או חופרת בפינה של המתחם. בדרך כלל, ארנב ייקח חציר או חפצים שהוא יכול לשאת בפיו. או ידחוף שמיכות או מצעים רופפים יחד כדי ליצור מקום נוח ללדת.

ארנב מקנן עלול גם לשלוף את פרוותו החוצה כדי לרפד את הקן. מה שיכול להדאיג בעלים שאינם יודעים לצפות לכך. אם הארנב שלך מקנן, סביר להניח שהוא ילד תוך שבוע. אם הארנב שלך מתחיל לשלוף את פרוותו החוצה, צפו שהתינוקות יוולדו תוך יום-יומיים הקרובים. רוב הארנבות יולדות בלילה, אז היו מוכנים להתעורר להמלטה של ​​ארנבים.

שיכון ארנבת בהריון

בנוסף לקערות המזון והמים הרגילות, ארנבת בהריון תזדקק למקום לקן שלה ולמספיק מקום כדי להכיל את כל התינוקות שהיא יולדת. לארנבים יכולים ללדת עד 15 תינוקות בהמלטה,.אז אתה צריך להיות מוכן שיהיה מקום להרבה ארנבות, במיוחד אם אין לך בתים מסודרים עבורם ללכת אליהם ברגע שהם יגמלו.

אפשרות קלה לניקוי של תיבת קינון היא מחבת חתולים מלאה בחציר או מצעים. ניתן לנקות את זה לפי הצורך אם הארנב שלך משתמש בו כשירותים לפני לידת התינוקות וגם אחרי שהתינוקות עוזבים את הקן. יש אנשים שמשתמשים במיכלי פלסטיק אחרים עם צד חתוך מתוכם, כך שהארנב יכול להיכנס ולצאת במהירות. בעוד שאחרים מייצרים קופסאות עץ, אלה לא קלים לניקוי.

יש למקם את תיבת הקינון בתוך המתחם של הארנב. כלוב גדול או עט כושר הם אופציה טובה לשיכון ארנבת בהריון. אלו יבטיחו שהארנבת ההרה תשתמש בתיבת הקינון שסיפקת. ויקלו עליך לעקוב אחר התינוקות שנולדים אם כולם נמצאים באזור אחד זה.

האכלת ארנבת בהריון

ארנבות בהריון ומניקות יצרכו יותר מזון. זאת מכיוון שהן מאכילות הן את עצמן והן את התינוקות הגדלים שלהן. בשל כך, יש להגדיל את מספר הירקות הטריים המוצעים, ולספק חציר אספסת בכל עת. בצע מעבר הדרגתי מחצירות הדשא שארנב בוגר אוכל בדרך כלל לאספסת כדי להימנע מכל צואה רכה. אתה יכול לעשות זאת על ידי ערבוב הדרגתי של שני החצירים עד שתעבור לחלוטין. מים מתוקים, באופן אידיאלי בקערה, צריכים להיות מוצעים גם הם כרגיל.

טיפול בארנבות תינוקות

רוב הארנבות התינוקות לא ידרשו סיוע מאדם. ארנבות תינוקות ינקו מאמהותיהם פעם או פעמיים ביום, במשך ארבעה עד חמישה שבועות עד לגמילה. אתה יכול להתמודד עם ארנבות שזה עתה נולדו. ארנבות תינוקות אמורות לעלות בערך 7 גרם ליום אם הן מוזנות כראוי. בטן עגולה היא עדות לארוחה אם תבדקו מהן מוקדם בבוקר.

במקרה הבלתי סביר שתצטרך להתערב ולעזור לארנבת להאכיל, יש לרכוש פורמולה מיוחדת לשימוש להאכלה מבקבוק. עליך לנסות להחדיר את התינוק לאם לאחר מספר ימים של האכלה מבקבוק. מכיוון שלחלק מהאמהות החדשות אין ייצור חלב מספק עד מספר ימים לאחר הלידה.

עליך לנסות להחדיר את התינוק מחדש (לעקוב אחר אינטראקציה זו). ייתכן שהיא לא תקבל אותם בחזרה) לאם לאחר מספר ימים של האכלה מבקבוק. מכיוון שלחלק מהאמהות החדשות אין ייצור חלב מספק עד מספר ימים לאחר הלידה.

הריון שקרי של ארנבת

יש ארנבות שחוות הריון שווא שבו הגוף שלהם חושב שהוא בהריון, למרות שזה לא המקרה. הריון כוזב יגרום לארנבת להפגין התנהגות קינון ולהתנהג במצב רוח. התנהגויות הריון כוזבות נמשכות בדרך כלל רק כשבועיים עד שלושה שבועות.

מניעת הריון של ארנבת

שמירת ארנבת נקבה שלמה נפרדת לחלוטין מארנבת זכר שלמה בכל עת זה חשוב. אך הדרך הטובה ביותר למנוע מארנבת להיכנס להריון היא לעקר אותה. עיקור ארנבת יסיר את הרחם והשחלות שהארנבת צריכה להוליד תינוקות. וכן, יחסל או יקטין את הסיכוי לפתח מספר סוגים של סרטן בהמשך חייה. ניתוח לעיקור ארנב לא קורה ללא סיכונים כמובן, אבל כדאי לדון בזה עם הווטרינר שלך.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן