התקנת מעקה – מהי החשיבות של מעקות?

התקנת מעקה

תוכן עניינים

חשבתם פעם על החשיבות של התקנת מעקה? תארו לעצמכם מה היה קורה אם, בבת אחת, כל מעקה בעולם ייעלם. זה יהיה קטסטרופה עולמית. כל אדם שנשען על מסילה היה נופל, בין אם הוא עומד על קצה המרפסת הקדמית שלו, סיפון המשקיף על האוקיינוס ​​או צוק בגרנד קניון. פעוטות היו נודדים מהמרפסות, ונכים וקשישים עלולים להישאר תקועים על גרמי מדרגות.

למרות שרבים מאיתנו משתמשים במעקות מדי יום, אנחנו לא עוצרים לעתים קרובות כדי לשקול את החשיבות של מעקות לבטיחות. נראה שהמעקות משלימים את העיצוב של המרפסות והסיפונים שלנו, והם מהווים מקום נוח לתליית ערוגות פרחים, אורות או גבעול. אנחנו אוהבים להישען עליהם, אבל לעתים קרובות אנחנו לוקחים כמובן מאליו את העובדה שהמעקות שלנו יציבים, חזקים ומתאימים בגודלם. אז היום, אנחנו כאן כדי להזכיר לכם את החשיבות של מעקות לבטיחות.

חשיבות המעקות לבטיחות

לעולם אל תזלזל לרגע בחשיבותם של מעקות, במיוחד במדרגות, בסיפונים ובמדפים. כמובן שמעקה יכול להוסיף יופי גם לבית או לבניין, אבל המטרה העיקרית של המעקה צריכה להיות תמיד בטיחותית. כדי לעזור לך להבין את מלוא החשיבות של מעקות, ריכזנו רשימה של יתרונות הבטיחות שלהם:

כדי לעזור לאנשים להתאזן במדרגות ובפלטפורמות  

כאשר אדם מאבד שיווי משקל במדרגות או סובל מחולשת שרירים, הוא עלול להיצמד למעקה. מעקות מספקים יציבות, שחשובה במיוחד לילדים צעירים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות. יש אנשים שאוהבים לרעות קלות מעקות עם הידיים למקרה שהם צריכים תמיכה נוספת או איזון.

כדי למנוע נפילות

מעקות על הסיפונים והמדפים מספקים מחסום נחוץ בין פני הסיפון לבין הירידה האנכית הגבוהה. הם עוזרים להגן על ילדים סקרנים, חיות מחמד פראיות ומבוגרים שיכורים או לא מודעים.

כדי לספק נוחות ושקט נפשי  

אם אדם סובל מוורטיגו או מפחד גבהים קיצוני, מעקה יכול לגרום לו להרגיש נוח יותר. זה גם מאפשר לאנשים ללכת עד לקצה של סיפון או מרפסת. ללא מעקה, רוב האנשים לא היו מסתכנים בטווח של 6-12 אינץ' מהקצה.

כדי להגביר את הבטיחות במזג אוויר סוער

במזג אוויר סוער, כולל גשם, שלג, קרח וגשם, משטחי ריצוף עלולים להפוך לחלקלקים ומסוכנים. מעקות מספקים תמיכה, ואנשים רבים יצמדו אליהם כדי להבטיח שהם לא יחליקו. כדי להגביר עוד יותר את הבטיחות בנסיבות אלה, שמור על משטח הריצוף מומלח ומושך.

לעזור לאלו הנושאים מטענים לא מנומסים  

כשאתה נושא מטען כבד או מסורבל ומנסה לטפס במעלה מדרגות או רמפה, מעקה יכול להפוך את המסע להרבה פחות בוגדני. זה ייתן לך משהו לאחוז בו אם אתה מרגיש חוסר איזון. לדוגמה, מעקה עשוי להיות שימושי אם אתה נושא מזוודה, שק מצרכים או תינוק.

כדי למנוע מפריטים לעוף בימי רוח  

ביום סוער, מעקה יכול למנוע מהתכולת של המרפסת או הסיפון שלך לעוף ממש מהקצה. זה כולל רהיטים, מטריות, צעצועים, כריות וכו'. המעקה גם מאפשר לך למקם פריטים בקצה המרפסת או הסיפון שלך ללא חשש (כמו ספות, בורות ברביקיו ועציצים).

כיצד להבטיח שהמעקה בטוח?

כמובן, פשוט התקנת מעקה על גרם מדרגות, במה או רמפה אינה מספיקה כדי להבטיח את הבטיחות. אם אתה רוצה לוודא שהמעקה שלך בטוח, עקוב אחר שלושת העצות הבאות.

פעל על פי כל חוקי הבנייה הרלוונטיים

כפי שאתה ודאי יודע, מעקות אינם אופציונליים כאשר בונים גרם מדרגות, מרפסת או סיפון. מכיוון שהם כה יעילים בשיפור הבטיחות, הם נדרשים באזורים ציבוריים ומסחריים רבים. למעשה, כל משטח הליכה פתוח יותר מ-30 אינץ' מהקרקע מחייב מעקה בטיחות.

אז אם אתה רוצה להבטיח שהמעקה שלך בטוח לחלוטין, בדוק שהוא תואם לכל חוקי הבנייה הרלוונטיים. תקנות המעקות משתנות בהתאם למיקום (בניין מגורים, מבנה מסחרי, גרם מדרגות, סיפון וכו'). עם זאת, רוב התקנות מפרטות קריטריונים חשובים כמו הגובה הנדרש של המעקה, כמה גדולים יכולים להיות הפתחים של החלק הפנימי, היכן נדרשים מעקות, המשכיות המעקה, כמה גבוה המעקה התחתונה מהמשטח שמתחתיו, וכן הלאה. עַל. הדרישות נקבעו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, כך שתוכל לסמוך על נכונותן.

קנה את המעקה שלך מחברה מוכרת

אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין בכישורי הבנייה שלך, אל תנסה לעשות בעצמך מעקה. בטעות אחת פשוטה, אתה יכול לאיים על חייו של כל מי שנשען על המעקה הזה. במקום זאת, רכשו את המעקה החדש שלכם מספק ויצרן בעל מוניטין. סקור את מרכיבי המעקה, העיצוב, תהליך הייצור, סקירות החברה והאחריות. מחקר קטן יכול להגיע רחוק.

ודא שהמעקה מותקן כהלכה

באופן אידיאלי, איש מקצוע מנוסה יתקין את המעקה שלך באמצעות הכלים והחומרה המתאימים. עם זאת, מעקות מסוימים יכולים להיות מותקנים על ידי שיפוצניקים חובבים. אם החלטתם להתקין מעקה ללא סיוע מקצועי, קראו היטב את ההוראות לפני כן ופעלו לפי ההוראות עד לאותן. קח את הזמן שלך, ובדוק את ההתקדמות שלך תוך כדי. לאחר התקנת המעקה בצורה מוצלחת ובטוחה, בדוק את המעקה באופן שגרתי כדי לוודא שהוא מחזיק היטב ולא נפגע מבלאי כללי.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן