חיות מחמד וילדים – איך לגרום לזה לעבוד

ילד מחבק כלב

תוכן עניינים

ילדים אוהבים חיות מחמד, אבל למרבה הצער זה לא תמיד הדדי. כך תוודא שהילדים וחיות המחמד מסתדרים. 

כאשר בסופו של דבר תיכנעו לתחנונים המתמשכים של ילדכם להביא חיית מחמד, תגלו שהיא מציעה יתרונות רבים. כשילדים לומדים איך לטפל בבעל חיים, הם גם לומדים התחשבות וכבוד לדברים חיים אחרים. הטיפוח של בעל חיים עוזר לפתח התנהגות אחראית וכישורים חברתיים שיעזרו לילדים בהמשך החיים. בנוסף, הם ייצרו קשר ידידות מיוחד עם חיית המחמד.

חשוב שתלמדו את הילדים את הדרך הנכונה לטפל בה ולתקשר איתה. זה חיוני לבטיחות הילד, אך גם לרווחת חיית המחמד המשפחתית.

כיצד לבחור את חיית המחמד הטובה ביותר עבור המשפחה שלך

לפני רכישת חיית מחמד, בצע מחקר על הסוג שיתאים ביותר למשפחתך. בבריטניה, הבחירה תהיה בדרך כלל כלב, חתול או ארנב. אם הילדים רוצים גור, יש הרבה שיקולים. שאל את עצמך אם יש לך זמן לטפל בו? אם אתם מנהלים חיי משפחה עמוסים והילדים מעורבים בהמון פעילויות אחרי בית הספר, מי הולך לטייל עם הכלב? זכרו שכלב יחיה כ-13 שנים, תלוי בגזע.

חתולים, למרות שהם אינם זקוקים להליכה, חיים אפילו יותר בממוצע. לרבות מחיות המחמד ה"פרוותיות" הקטנות יותר, כמו אוגרים ועכברים, תוחלת חיים קצרה בהרבה. אבל זכרו, מינים מסוימים, כמו אוגרים, הם ליליים, ולכן הם ישנים במהלך היום. הם לא תמיד מעריכים שמעירים אותם כשהילדים חוזרים מבית הספר!

אתה גם צריך לשקול את סוג הבית שיש לך. יש לך מקום לחיה גדולה? האם יש חצר לכלב או חתול להתרוצץ בה? אם כן, האם החצר סגורה לגמרי כך שכלב לא יוכל לצאת? האם יש מספיק מקום לצריף לארנב או שפן? בעלי חיים קטנים יותר, כגון ארנבות, אוגרים, גרבילים, חולדות, עכברים, ציפורים או דגים עשויים להתאים יותר למגורים בבית או בדירה קטנים יותר.

ניהול ההיכרות הראשונות האלה

ילדים צעירים וחיות מחמד חייבים תמיד להיות בפיקוח כשהם ביחד, במיוחד במהלך ההיכרות הראשונה. הם אוהבים גורים, אבל חשוב שילד לא 'יציף' או יטפל יתר על המידה בבן המשפחה החדש. במיוחד בימים הראשונים שלו בביתך. מעט, לעתים קרובות ובעדינות זה המפתח.

ילדים לא תמיד יכולים לקלוט סימני אזהרה שלפיהם, למשל, כלב לא מרגיש בנוח עם האינטראקציה. כמבוגר, באחריותך לוודא שהמצב לא יוצא משליטה. ילדים יכולים לפעמים להיות קצת מחוספסים כשהם מטפלים בחיות מחמד. ולכן צריך ללמד אותם שהם צריכים להיות עדינים ולא 'להציק' כל הזמן לחיה.

כאשר אתם מתמודדים עם חיות מחמד כמו כלבים וחתולים, למדו את ילדיכם לקרוא לחיית המחמד. כך שהיא תתקרב לילד. זאת במקום לאפשר לילד לרוץ אחרי חיית המחמד כדי להרים אותה. אם חיה סומכת על ילד ואינה מרגישה מאוימת, היא תשמח לגשת אליו.

עצות לבעלי חיות מחמד המצפים לילד ראשון

אם יש לך חיית מחמד אבל אין לך ילדים, יש סיכוי שאתה עלול להיתקל בבעיות כשאתה מקים משפחה. תינוק שמגיע לבית הוא שינוי עצום עבור ההורים ועוד יותר עבור חיית המחמד. כלבים שהיו במרכז תשומת הלב עלולים להרגיש התעלמות כשהפוקוס פונה לתינוק. הם עשויים לפתח התנהגות מחפשת תשומת לב. חתולים מודאגים עלולים להתחיל להשתין בבית. חשוב שתכירו את חיות המחמד שלכם לקולות של תינוק לפני שהילד מגיע ושהשגרה תישמר ככל האפשר. הקלט את צליל בכי של תינוקות והשמע אותו מדי יום, כמה שבועות לפני לידת התינוק. תחילה בווליום נמוך, ועלה בהדרגה לרמה נורמלית. 

כדי ליצור הרמוניה בבית, הקדיש זמן לחקור את צרכי חיית המחמד שלך וללמד ילדים כיצד להתנהג סביב חיית המחמד. כך אמורה להיות לכם חיית מחמד נפלאה שכל המשפחה תוכל ליהנות ממנה בבטחה במשך שנים רבות ומאושרות.

חיות מחמד וילדים- סימני אזהרה שכדאי לעקוב אחריהם

הפעולות החיות הבאות יכולות לרמוז שחיית המחמד שלך לא מאושרת:
זנב זז מצד לצד בחתול יכול להגיד שהחתול עצבני.
כלב מלקק את האף, מפהק או מפנה את ראשו הם סימנים לכך שלא נוח לו במצב. כלב שמתרחק או מתחבא מתחת לשולחן מסמן שהוא לא שמח. סימנים אלו עלולים להסלים עד שהכלב מתעצבן, נוהם ואולי יתקוף.
ארנב מפוחד ילחץ את גופו על הקרקע ואוזניו יהיו שטוחות אל ראשו. שרירי הפנים שלו יתהדקו, מה שיגרום לעיניים שלו להיראות כאילו הן עלולות לצאת החוצה.

כלב עשוי לנבוח כשהוא מתרגש, אך שימו לב לסוג הנביחות. במיוחד אם הוא משחק עם ילדים, שכן זה יכול להיות גם סימן שכלב נבהל.


הנה כמה דרכים לגרום לילדים להיות מעורבים:

האכלה: 

מעורבות ילדים יכולה לעזור ליצור מערכת יחסים חזקה יותר בינם לבין חיית המחמד. זה גם עוזר ללמד אותם אחריות וכיצד לטפל בבעל חיים.

טיפוח:

טיפוח קבוע עוזר לכלב או לחתול להתרגל לטיפול. אם כל בני המשפחה מעורבים, חיית המחמד תהיה בדרך כלל סובלנית יותר לכל מי שמטפל בה, כולל הוטרינר.

ביקורי וטרינר:

 קח איתך ילדים גדולים יותר לווטרינר, כדי שילמדו על הצורך בבדיקות וטרינריות קבועות ועל הדברת תולעים ופרעושים.

אילוף: 

עודדו את הילדים להיות מעורבים באילוף הכלב. הם יכולים ללמד אותו טריקים מהנים תוך הפיכת הכלב לצייתן.

הליכה: 

כלבים זקוקים לפעילות גופנית סדירה ויש לטייל איתם מדי יום. אם ילדיכם מטיילים עם הכלב באופן קבוע, זה יבטיח שגם הם יעשו פעילות גופנית!

מאמרים נוספים

מחלות תוכים
הכל על מחלות נפוצות אצל תוכים

ישנן מחלות רבות שיכולות לפגוע תוכים , פרגיות וכדומה ואתה בתור בעלי ציפורים צריכים לדעת עליהם. כי אפשר להגן על תוכים ממחלות אפשריות רק עם ידע הרקע הרלוונטי. במאמר זה

קראו עוד »
איגואנה
איגואנה: כל המידע שחיפשת

איגואנה היא אחת מלטאות המחמד הפופולריות ביותר. הם ילידי מרכז ודרום אמריקה. עם זאת, איגואנות הן מחויבות גדולה וזקוקים לרמה גבוהה של טיפול. יש להם דרישות האכלה ודיור קפדניות,

קראו עוד »
דילוג לתוכן