5 סיבות טובות לאמץ חתול מבוגר

חתול מבוגר

תוכן עניינים

כל כך חמוד! יש להודות, תינוקות חתולים קטנים ומתוקים הם כל כך שאי אפשר לעמוד בפניהם, עד שבאופן אידיאלי היינו לוקחים איתנו אחד הביתה מיד. אבל האם אי פעם שקלת לאמץ חתול מבוגר? גלה כאן מדוע אתה בהחלט צריך לעשות זאת ומדוע חתולים מבוגרים יותר הם לרוב אסירי תודה מאשר חתלתולים.

הגיל מביא חוכמה? זה עשוי להיות מפוקפק כשמדובר בבני אדם מסוימים, אבל האמרה הזו בהחלט פוגעת בחתולים. חתולים מבוגרים כבר לא מרגישים דחף לעשות זאת לגרד חיפויי קיר וספות, לרוקן פחי אשפה ולצאת לצוד עכברים בלילה. הם מסוגלים ליהנות מחיים שקטים, לחכות בסבלנות ל"פותחן הפח" שלהם ואינם זקוקים להרבה פעולה על מנת ליהנות מהבית שלכם. החיים עם חתולים מבוגרים הם ללא ספק פשוטים ורגועים יותר מחיי היום-יום עם חתלתול תוסס שהופך הכל למעורפל בסקרנות הילדותית שלו.

אם ברצונכם לתת לחתול בית חדש, בהחלט לא כדאי לשלול חתולים מבוגרים, כי אימוץ חתול ותיק יכול להיות כדאי מאוד מבחינות רבות, כפי שמדגימות חמש הסיבות הבאות.

5 סיבות טובות לאמץ חתול בכיר

1. אתה לא קונה חזיר בתנופה

אתה כבר יודע מראש מה אתה מקבל עם חתול בוגר. רואים את המבנה והמשקל של החתול ולא צריך לדאוג שהוא יכול להיות גדול מדי או שמן בשלב מסוים. אתה רואה את צבע הפרווה והמרקם, גלה אם חתול מציק הרבה או מעט ואם הוא ספורטיבי או ליתר דיוק רגוע יותר. בעוד שחתול תינוק נשאר חבילת הפתעה קטנה למרות כל הבטחות המגדלים, אינך צריך לשמוע הפתעות מגעילות עם חתולים בוגרים יותר.

יתרון נוסף הוא שאישיותו של החתול כבר מפותחת במלואה, כך שלא נדרשים עוד משחקי ניחושים. במקלט לבעלי חיים או ארגון לרווחת חתולים, בדרך כלל תגלה כל מה שאתה צריך לדעת על האופי של חיית המחמד החדשה שלך. תוכלו לגלות האם הוא שובב או מעדיף לשכב על הספה בנוחות. האם הוא אוהב חברה או נסוג כשיש יותר מדי המולה. האם הוא אוהב שמלטפים אותו או מרימים אותו או חי באופן עצמאי כזאב בודד. אתה יכול לחפש חתולים שמתאימים באופן מושלם לך ולאורח החיים שלך ובו בזמן להתכונן לאופני התנהגות מסוימים או מוזרויות לפני שהחתול נכנס לביתך.

2. יש לך יותר זמן להתכרבל

ברגע ששנות הנעורים הפרועות נגמרות, השכיבה על הספה הופכת להרבה יותר מרגיעה. אחרי הכל, אנחנו כבר לא מפחדים לפספס משהו ופשוט שמחים להישאר בבית. זה לא נכון רק עבורנו, בני האדם, אלא גם עבור חברינו הארבע רגליים. בעוד שדעתם של חתולים צעירים מוסחת בקלות ותמיד צריכים לחקור דברים חדשים, לחתולים בכירים לוקח יותר זמן להתכרבלויות ולהירגעות. הם פשוט נהנים להיות מסוגלים לשכב עם המשפחה שלהם וללטף אותם.

אם גם אתם אוהבים לבלות הרבה על הספה,.לקרוא ספר או לצפות בטלוויזיה או אולי אתם צריכים לבלות הרבה זמן על המחשב בבית. רכישת חתול מבוגר בהחלט תהיה מומלצת. אחרי הכל, יש פחות דברים נחמדים יותר מאשר ללטף את החתול שלך ולהקשיב לגרגור הרגוע שלו. כאשר אתה כן צריך לעזוב את הבית, אתה יכול להיות פחות מודאג לגבי חתול מבוגר. מכיוון שהוא רגיל להיות לבד. הם לא משתעממים מהר כמו חתולים צעירים. הם אינם צריכים לבדר אותם כל הזמן עם כדור צמר.

3. חתול מבוגר מכיר את חוקי הבית

אחד היתרונות הגדולים ביותר של חתול בוגר הוא בהחלט שהוא כבר מאולף בבית. הוא משתמש בארגז חול. בדרך כלל כבר לא עושה את עסקיו על השטיח, במיטה או בצמחים שלך. בסך הכל, אילוף חתול בוגר דורש הרבה פחות זמן מאשר עם חתול צעיר. שקודם כל צריך ללמוד את חוקי הבית. חתולים בכירים כבר יודעים שהם לא יכולים לתלות על הווילונות ולגרד את השטיח. או להמול על שולחנות וכיסאות בלילה כמו חיות בר בזמן שבעליהם מנסה לישון. הם גם יודעים שהם לא יכולים לצפות לשום אוכל מפותחן הפח האישי שלהם בן לילה. ושיש זמנים קבועים לאכילה, משחק, שינה וגישה חיצונית.

כמובן שיש גם חתולים בוגרים בבתי חיות שהחמיצו אימונים וסוציאליזציה טובים בשבועות הראשונים לחייהם. למרות גילם המתקדם, אתה עדיין צריך ללמד אותם כמה כללים. הדבר הטוב הוא שחתולים בוגרים שניצלו ממקלטים לבעלי חיים הם בדרך כלל כה אסירי תודה על ביתם החדש. שהם יעשו הכל כדי לרצות את המשפחה החדשה שלהם. חתולים בכירים כבר לא צריכים לבדוק את הגבולות שלהם ובוודאי ימהרו לציית לכללים שלך. אכן, יש הרבה פחות חתולים "לא מאומנים" במקלטים לבעלי חיים ממה שאתה עשוי לחשוב. הרי רוב בעלי החיים מגיעים למקלטים בגלל שהבעלים שלהם צריך להתרחק. מקבל עבודה חדשה, נפרד מבן זוגם או נפטר. לא בגלל שהם מוצפים באימון החתול שלהם.

4. אתה חוסך כסף

בנסיבות רגילות, חתולים בוגרים עולים פחות (במיוחד בימים הראשונים) מגורי חתולים בני כמה שבועות. ועדיין עומדים בפני כל הבדיקות הוטרינריות והחיסונים החשובים ביותר. חתול בוגר בדרך כלל כבר חוסן, תולעה ושבב מיקרו ולעיתים קרובות גם סורס או סורס. בניגוד למגדל שמבקש לעתים קרובות כמה אלפי שקלים עבור חתלתול אילן יוחסין. אתה לרוב פשוט משלם עמלה סמלית נמוכה יחסית כאשר מאמצים חתול ממקלט לבעלי חיים.

אם אתם נותנים לחתול שלכם תזונה בריאה בהתאם לצרכיו, טיפוח מתאים ופעילות גופנית מספקת, אין לכם סיבה לחשוש מעלויות וטרינריות גבוהות גם עם העלייה בגיל.

5. חתול מבוגר נשאר איתך זמן רב יותר

סיבה זו עשויה להיראות מעצבנת במבט ראשון. אחרי הכל, חתולים מבוגרים כבר חיו את רוב חייהם. עם זאת, יש אמת מסוימת בביטוי שנשפט על הזמן שהחתול מבלה איתך. חתולים בוגרים השאירו מאחור את הימים של טיולי לילה. הם הרבה יותר שמחים לבלות את הלילות שלהם בקצה הרגל החם של מיטת בעליהם. במהלך היום הם גם מבלים פחות זמן בחוץ מאשר חתלתולים קטנים שעדיין רוצים לגלות הכל. אפילו חתולי חוץ נלהבים נשארים קרובים יותר לבית מאשר חתולים צעירים יותר ככל שהם מתבגרים. זה לא רק מגביל את הסכנה לתאונה. אלא גם מחזק את הקשר בינך לבין החתול שלך.

האם אתה צריך עוד סיבות לאמץ חתול מבוגר?

כפי שניתן לראות, אימוץ חתול מבוגר יכול להביא יתרונות רבים. בעלים מתחילים במיוחד שלוקחים חתול בפעם הראשונה או אנשים שעסוקים מאוד בעבודה מתמודדים לרוב טוב יותר עם חתול בוגר מאשר חתלתול קטן שהופרד לאחרונה מאמו ועדיין צריך ללמוד את כל הכללים של מגורים משותפים בין חתולים לבני אדם.

למרות שחתלתולים קטנים הם פשוט מתוקים, הם צומחים מהשלב הזה מהר יותר ממה שהייתם מאמינים. כמעט לא עוברת שנה עד שהם הופכים למבוגרים ומוכיחים שהם לא רק חמודים. אלא יכולים גם להיות די עקשנים. האם לא עדיף לפעמים בתור בעל חתול לדעת למה אתה מכניס את עצמך מההתחלה?

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן