כל מה שצריך לדעת על טיפול בגור חתולים

גור חתולים

תוכן עניינים

הטיפול הנכון בגור חתולים חשוב במיוחד בשבועות הראשונים לחייו. במהלך תקופה זו, גורי חתולים סופגים שפע של מידע מאמם ומאחיהם. עם זאת, לא ניתן להפריז בחשיבות הטיפול בחתלתול באמצעות מגע אנושי. שילוב זה של למידה ממקורות שונים הוא הדרך הטובה ביותר להכין את החתלתול שלך למסע שלו בחיים. 

אמו של החתול תדאג להיבט החברותי. היא תעשה כל שביכולתה כדי להכין את החתלתולים שלה לכל מה שיקרה בדרכם .

מגע אנושי של טיפול בחתלתולים

העבודה שלך היא קצת שונה. ראשית, תגרום להם להבין שרהיט הוא לא עמוד שריטה. כדאי להבין מדוע החתול שלך עושה זאת לפני שהוא מנסה לשנות את התנהגותו. גירוד משחרר ריחות המשמשים כסמנים טריטוריאליים. זה גם שומר על טפרים חדים ובריאים.

הפנה את תשומת הלב של החתול שלך הרחק מהרהיט היקר שלך לכיוון אחד מאלהעצי חתול או אולי אמשטח גירוד או לוח .

קל מספיק לגדל חתולים – עם קצת מזל

חתולים נוטים להיות חיות בודדות במקום ליצור להקה. זה אומר שהם לא עוקבים אחר שגרת כפיפות נפוץ שנראית בטבע. עם זאת, שמירה על הכללים הכלליים האלה אמורה לגרום לדברים להתנהל בצורה חלקה ככל האפשר:

  • היו החלטיים: אם החתול שלכם נמצא במקום שהוא לא צריך להיות בו (על שולחן, משחיז את ציפורניו על הווילונות שלכם) אמור "לא" בעדינות אך בתקיפות והרם אותו או נשא אותו לעמוד הגירוד.
  • מקם את עמודי השריטה שלך במקום שבו ניתן לגשת אליהם בקלות. טיפ נוסף הוא למקם אותם ליד חפצים שהחתול שלך נוטה לכוון אליהם. כדי להפוך את עמוד הגירוד לבלתי ניתן לעמוד בפניו, נסה להשתמש בחלק תרסיס  חתולים כדי לפתות את החתול שלך.  

להיות מהיר והחלטי כאשר מתמודדים עם חתול שמתנהג בצורה לא נכונה

כשהחתול שלך עושה משהו רע, יש לך רק כמה שניות להודיע ​​לחתול שלך שזה לא בסדר. כדי באמת לגרום לחיזוק חיובי/שלילי לעבוד, עליך לפעול במהירות. אם תעקוב אחר התנהגות טובה עם חיזוק חיובי, לחתול שלך יהיה הרבה יותר קל לקלוט את האותות שלך. 

תן לגורים שלך כמה שיותר זמן עם אמם

לא ניתן להדגיש מספיק עד כמה חשוב להחזיק גורים עם אמם זמן רב ככל האפשר. קרבה זו לאמם היא בעלת חשיבות עליונה לרווחתו הנפשית והפיזית של החתלתול. פרידה מוקדמת מהאם עלולה להוביל לתופעות לוואי שליליות כמו עלייה ברמות החרדה, להפחתת איכות חייו של החתלתול. זה גם הופך את המשימה להעלות אותם להרבה יותר קשה.

חתלתול עם אמו

מסייע לחיזוק חיובי

הקליקר

לרשותכם מספר כלים שיעזרו לכם לגדל את החתלתול שלכם בדיוק כמו שאתם אוהבים. אחד המפורסמים, אם לא המפורסם ביותר, הוא הקלקר. זה נותן אות סמן שמחזק באופן חיובי את התנהגות החתול שלך. צריך להיות אפשרי לגדל את כל הגורים באמצעות קליקר, אבל אין גישה מתאימה לכולם.

לאחר שימוש בקליקר, חלון ההזדמנויות שלך להשלים את האות על ידי מתן פינוק כלשהו לחתלתול שלך הוא שוב קצר מאוד. (1-2 שניות). ניתן להשתמש באימון קליקר למתקדמים יותרטכניקות אימון כמו ללמד את החתול שלך איך לבצע טריק .

תגמל את החתלתול שלך בפינוקים ורוך

שילוב של אוכל, פינוקים, והרבה שבחים וחיבה יספיקו כדי להראות לגורי חתולים שהתנהגותם הייתה חיובית.

חיזוק בונה הוא דרך מהירה ואמינה לעשות הבדל חיובי להתנהגות החתלתול שלך. יחד עם זאת, עונשים כמו התזת גורים במים אסורים מפני שהם ישברו כל אמון שקיים בינך לבין החתלתול שלך.

אם החתלתול שלך חוצפן, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לומר "לא" בשלווה, אך בתקיפות. ולדאוג להכריז בבירור. במקביל, הרם את החתלתול השובב שלך והניח אותם ברכות היכן שהם צריכים להיות. זה יאפשר לחתול שלך להרים את מה שהוא צריך ואסור לעשות. 

אל תלטף מקום אחד יותר מדי זמן

עד כמה שחתולים אוהבים להתכרבל, הקולטנים שלהם רגישים להפליא. וליטוף ממושך של אותו אזור יכול להפעיל אותם. זה יכול לעורר תגובה פחות ידידותית, אז עדיף לא לתת לדברים האלה להפוך לבעיה מלכתחילה.

הכשרה ביתית ממהרת!

טיפול בדחפים הפיזיים שלהם הוא דבר נוסף שגור חתולים קולט מהר מאוד. זה לא אומר שלא יהיו כמה תקלות בדרך. אבל כל עוד ניגשים לטעויות הללו בנחת ובסבלנות, הן צריכות להיות מעטות. כאשר הם מתרחשים, הרם את החתול שלך והעבר אותו אל מגש אשפה . אז עדיף לחמוק בשקט ולתת לחתלתול שלך להמשיך בעניינים שלו.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן