לוכד עכברים – כיצד תעשה זאת בעצמך?

לוכד עכברים

תוכן עניינים

לוכד עכברים הוא לא הדבר הראשון שעולה לך בראש כשאתה רואה עכבר מתרוצץ לך בבית. אתה מיד מנסה שיטות סבתא עממיות שאתה מכיר מחברים. אז איך תעשה זאת בעצמך?

הסוד הוא הישענות אל המשימה שעל הפרק. אמנם לא קשה להטביע מלכודת, אבל הבנת כמה סגנונות נפוצים ואיך להשתמש בהם תגדיל את סיכויי ההצלחה שלך. אחרי הכל, שליטה באמנות לכידת עכברים עשויה להוביל לפחות מקרים שבהם אתה צריך להשתמש בידע הזה! אם זה נשמע אידיאלי, המשך לקרוא.

באיזה סוג של לוכד עכברים כדאי להשתמש?

ישנם סוגים רבים של מלכודות עכברים לבחירה, כך שזה יכול לעזור לדעת מה מייחד כל סוג. להלן מדריך קצר להבדלים בין שלושת מלכודות העכברים המכניות הנפוצות ביותר.

מלכודות עץ

אין ספק שראיתם מלכודת עכברים מעץ בעבר (מעריצי "טום וג'רי" יזהו אותה מיד). העיצוב די בסיסי, וזה מה שהופך אותו לכל כך פופולרי וקל לשימוש. למלכודות עכברים מעץ יש בדרך כלל מוט בצורת U, קפיצי ותפס תיל המחובר ללוח קטן.

כיצד להגדיר: פיתיון את המלכודת, משוך את מוט הקפיץ לאחור, ואבטח אותו עם תפס החוט. מניחים את המלכודת במקום שבו נעים עכברים (חפשו גללים או סימנים שמנוניים לאורך לוחות הבסיס).

יתרונות: מלכודות עכברים מעץ הן זולות ויעילות בטיפול מהיר בעכברים. אפשר לזרוק אותם לפח, לעכבר והכל. לחלופין, ניתן לעשות שימוש חוזר במלכודת על ידי משיכת מוט הקפיץ לאחור ושחרור החיה לפח. רק הקפידו ללבוש כפפות גומי ולנקות את המלכודת ביסודיות.

טיפ בונוס: כשזה מגיע לאופן הקמת מלכודת עכברים, זכור שבמלכודת עץ, מוט קפיצי החוט והתפס נחשפים. זה אומר שתרצו להרחיק ידיים וכפות קטנות מכל מלכודות עכברים מעץ שתציבו. מלכודת העכברים של Tomcat (מעץ) היא מלכודת יציבה שקל להשתמש בידיים בוגרות.

Snap Traps

קל להציב גם מלכודות Snap. חלקם, כמו Tomcat Mouse Snap Traps, ניתן אפילו להגדיר רק עם יד אחת עם כפפה. מלכודות הצמד כוללות מנגנון קפיצי ועשויות בדרך כלל מפלסטיק יצוק.

כיצד להגדיר: לחץ על מלכודת ההצמדה למצב "פתוח". פיתיון את המלכודת, ואז הנח אותה במקום שבו עכברים מטיילים. מכיוון שעכברים אוהבים לחבק קירות ופינות כשהם רצים, ודא ששיני המלכודת פונות לקיר.

יתרונות: עם מלכודות הצמד, אין צורך לגעת בעכבר משום שניתן לסחוט את המלכודת כדי לשחרר את המכרסם ישירות לפח.

טיפ בונוס: מלכודות הצמד ניתנות לשימוש חוזר, ובטוחות יותר בקרב ילדים וחיות מחמד מאשר מלכודות עץ קונבנציונליות.

לחץ והגדר מלכודות

בכל הנוגע למלכודות עכברים, מלכודות לחיצה וקבע נועדו לעבוד כשמם: לחץ על המלכודת והמלכודת נקבעת. מלכודות פלסטיק יצוקות אלה כוללות באר פיתיון או דוב, שיניים חד- או כפולות, ומנגנון הפעלה מכוסה.

כיצד להגדיר? הנח כמות קטנה של פיתיון בבאר, ולאחר מכן לחץ אותו פתוח עד שהמלכדת תיכנס בנקישה למצב שנקבע. הנח את המלכודת לאורך הקיר שבו נעים עכברים.

יתרונות: פשוט להגדרה ומהיר ללכוד, ניתן ללחוץ על רוב המלכודות הללו כדי לפתוח מחדש ולשחרר את העכבר – אבל שימו לב לאצבעותיכם. לאחד שלא יקרע את האצבעות, נסה את Tomcat Press 'N Set Mouse Trap. יש לו לשונית אחיזה לסילוק עכבר קל וללא מגע.

טיפ בונוס: מלכודות לחיצה וקבע ניתנות לשימוש חוזר, כמו גם בטוחות בקרב ילדים וחיות מחמד.

התכונן להציב לוכד עכברים

כעת, כשאתה יודע יותר על שלושת המלכודות הנפוצות הללו, הנה סקירה מהירה של כמה דברים שכדאי לזכור ולהיות מוכנים לפני שתנקוט פעולה.

פיתיון: אתה צריך משהו כדי למשוך עכבר למלכודת, רצוי משהו שומני או מתוק. חמאת אגוזים, בשר אגוזים, ממרח אגוזי לוז-קקאו, סוכריות שוקולד, בייקון, מרשמלו, שיבולת שועל יבשה, מעט מסטיק או ג'ל מוכן, כולם אפשרויות טובות.

כפפות: מצאו זוג כפפות שתוכלו ללבוש הן בעת ​​הטמנת המלכודת והן בעת ​​סילוק המכרסם. עכברים ימנעו מריחות טורפים מכלבים, חתולים ואנשים. לבישת כפפות בעת הגדרת מלכודת עכברים תעזור להרחיק את הריח האנושי שלך מהמלכודת, מה שהופך אותו לאטרקטיבי יותר עבור עכברים. ניתן להשתמש בכפפות גינון או מטבח לא סופגות, אך אנשים רבים מעדיפים כפפות חד פעמיות בניטריל.

חומרי ניקוי: חומרי חיטוי ושקיות אשפה מפלסטיק קוטלי וירוסים עוזרים לשמור על סטריליות.

מלכודת : לבושים בכפפות, תפסו את Tomcat® או מלכודת עכברים אחרת, ופתחו אותה או פתחו אותה. הסר כל דבר ששימש לאבטחת המלכודת באריזה כדי שתהיה מוכן לבצע את השלבים הבאים.

כיצד להגדיר לוכד עכברים ב-5 שלבים פשוטים

1. הוסף פיתיון למלכודת

יש לך את הפיתיון שלך, אז עכשיו הגיע הזמן לשים אותו בפח. גודל המנה נחשב כאן. אתה רוצה בדיוק מספיק פיתיון כדי לעורר את סקרנותו של העכבר, אבל לא עד כדי כך שהיצור יעשה "תפוס וסע". נתח בגודל בוטנים הוא בדיוק כמו שצריך. עבור מלכודות עכברים מעץ, פזר את הפיתיון על דוושת ההדק או הצלחת. עבור מלכודות הצמד או מלכודות לחיצה וקבע, הנח אותן ישירות לתוך באר הפיתיון.

2. הנח את מלכודת הבלתי ניתנת לחיפוש עכברים

עכברים הם חטטנים די טובים, במיוחד כשמדובר במשהו חדש. למעשה, הם יזהו וימנעו עצמים זרים כמו מלכודת. תטעה אותם על ידי הכנסת מלכודת פיתיון אך לא תקועה. הנח אותו קרוב לקיר או באזורים שבהם ראית או חושדת בפעילות עכבר. אם אתה משתמש ביותר ממלכודת אחת, רווח אותם בכמה סנטימטרים או כמה מטרים, אך לא יותר מ-6 רגל מהמלכודת הראשונה. עקוב אחר המלכודת כדי לראות אם עכבר (תרתי משמע) לוקח את הפיתיון. בעוד יום בערך, כאשר עכברים רואים את המלכודת מוכרת, עברו לשלב הבא.

3. פיתיון מחדש וקבע את המלכודת

מכיוון שעכברים מעדיפים מזון חדש, הסר והשליך כל פיתיון ישן. הניחו מנת פיתיון טרי בגודל בוטנים על צלחת ההדק או באר הפיתיון. כדי להגדיר מלכודת עץ, משוך לאחור את מוט הקפיץ ואז אבטח אותו בזהירות עם התפס. בשביל להגדיר מלכודת הצמד, סחוט בעדינות את המלכודת למצב פתוח. כדי להגדיר מלכודת לחיצה והגדרה, לחץ על הלשונית הקפיצית עד שתשמע את צליל הלחיצה כדי לציין שהיא מוגדרת. הנח את המלכודת באותו מיקום שהשתמשת בו בעבר עבור המלכודת הפתית אך לא נתקעה.

4. בדוק את המלכודת

עכברים מאכילים בלילה אז בדוק את המלכודת בבוקר. אם יש לך עכבר, עבור לשלב הבא. אם לא, תן לזה עוד יום או יומיים. לאחר שלושה ימים ללא עכבר, פיתיון מחדש והצב מחדש את המלכודת, והעבירו אותה למקום אחר. חפש סימנים לפעילות עכבר, כגון סימני שפשוף שמנוניים או גללים. אם אינך בטוח לאן להעביר אותו, נסה לאבק מעט קמח, עמילן תירס או טלק על הרצפה קרוב לקיר. אם יש לך עכברים באזור הזה, תראה עקבות או סימני זנב באבקה.

5. להשליך ולחטא

מכיוון שעכברים יכולים לשאת מחלות מזיקות, הקפידו ללבוש כפפות לפני טיפול בכל מלכודת או מכרסם. כדי להשליך את שניהם יחד, השתמש ביד עם כפפות ובשקית אשפה פלסטיק כדי לאסוף את המלכודת ותכולתה, ולאחר מכן הפוך את השקית החוצה. סוגרים את השקית וזורקים אותה לאשפה בחוץ. השלך או חיטא את הכפפות שלך ושטוף את הידיים ביסודיות במים וסבון.

כדי לעשות שימוש חוזר במלכודת, תצטרך לשחרר את השאריות לתוך שקית אשפה פלסטיק. למלכודת עץ, הרם את מוט הקפיץ כדי לשחרר; למלכודת הצמד, סחוט את המלכודת; ועבור מלכודת לחיצה וקבע, לחץ כדי לפתוח. לאחר שהעכבר המת שוחרר לתוך שקית הניילון, אטום את השקית והשליך אותה לפח בחוץ. רססו את המלכודת בחומר חיטוי קוטל וירוסים. לאחר החיטוי, מומלץ לייבש את חלק החוט של מלכודת עץ כדי לסייע במניעת חלודה. השלך או חיטא את הכפפות שלך, ושטוף את הידיים ביסודיות במים וסבון.

הסוד האמיתי של איך להגדיר לוכד עכברים

להגדיר כל סוג של מלכודת עכברים זה אף פעם לא כיף. למרות שאתה רוצה שהתהליך הזה יסתיים מהר, הסוד האמיתי של איך להקים מלכודת עכברים הוא לא רק להפיל חמאת בוטנים ולהפוך מנוף. שלבו מעט ידע על הרגלי עכברים עם התצורה הנכונה של מלכודת, והבית שלכם יהיה נקי מעכבר תוך זמן קצר.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן