מדריך לבחירת צעצועים לגור הכלבים שלי

גור כלבים עם עצם

תוכן עניינים

זה לא סוד שגורים אוהבים לשחק. רק זכור שהשיניים הקטנות הללו הן די הרסניות. אז תצטרך לשים לב בעת בחירת צעצועי הגורים הטובים ביותר עבור חיית המחמד החדשה שלך. 

צעצועים ממלאים תפקיד חיוני בהתפתחות גור כלבים. צעצועים מסוימים מציעים נחמה, בעוד שאחרים יכולים להעביר שעמום או לעזור לשרוף עודף אנרגיה. צעצועי הגורים הטובים ביותר עשויים אפילו למנוע מגור הכלבים ללעוס את זוג נעלי הבית האהוב עליך. אבל אנחנו לא יכולים להבטיח דבר!

כיצד לבחור את הצעצועים הטובים ביותר לגור כלבים

בעוד שכל גור שונה, רובם ייהנו מתערובת של צעצועים מהקטגוריות הבאות:

  • צעצועי פעילות
  • צעצועים שמספקים הסחת דעת
  • צעצועי נחמה
  • צעצועי בקיעת שיניים
  • בואו נסתכל על קטגוריות אלה בפירוט רב יותר.

צעצועי פעילות

צעצוע פעילות יעודד תנועה אצל הגור שלך ויעזור לו לשרוף אנרגיה עודפת.  זה יכול להפחית את רמות החרדה ולמנוע התנהגויות הרסניות בבית.

משגר כדורי טניס יכול להיות דרך מהנה ואינטראקטיבית לבנות את הקשר ולגרום לגור להוציא קצת קיטור. ישנם גם משגרי כדורי טניס אוטומטיים שהכלב יכול ללמוד להשתמש בהם לבד. הגבל את משך הזמן שאתה משתמש בכל אחד מהצעצועים האלה עם הגור. זאת כדי להגן על המפרקים המתפתחים שלו.

צעצועי חבל המיועדים למשיכת חבל יכולים להיות עוד דרך מהנה לשחק עם גור הכלבים שלך. אם הגור מתחיל להראות תוקפנות כלשהי, ייתכן שזה לא המשחק הטוב ביותר עבורו.

צעצועי הסחת דעת

גירוי נפשי חשוב לא פחות מפעילות גופנית. צעצועי הסחת דעת ישמרו על המוח של גור הכלבים פעיל, מה שיכול למנוע שעמום וחרדה.

דוגמאות לצעצועים הטובים ביותר לגורים לגירוי מנטלי כוללות מתקן חטיפים כמו קונג או פאזל אינטראקטיבי. חלק מהגורים ייהנו מצעצועים המסיחים את דעתם. אך אחרים עלולים להרגיש תסכול וחרדה כאשר הם לא מצליחים להוציא חטיף מהצעצוע. ייתכן שתצטרך לעזור לגור להבין איך הצעצוע החדש שלו עובד.

צעצועי נחמה

צעצועי נחמה יכולים לעזור לגור שלך להרגיש בטוח ורגוע, במיוחד כשאתה לא בבית. דוגמה לצעצוע נחמה תהיה בובת פרווה או שמיכה רכה שהכלב שלך אוהב.

חשוב לבחור בובת פרווה המתאימה לחיות מחמד, שתהיה יותר עמידה מצעצוע לילדים. הגור עלול לקרוע צעצוע של ילדים ולבלוע את המילוי אם הוא יתלהב מדי.

עם זאת, היזהר עם צעצועי נחמה. אם אתה נותן לגור הכלבים את הצעצוע לפני שאתה עוזב את הבית, הוא עלול להתחיל לקשר את הבובה עם חרדה הנגרמת מהיותו לבד. אילוף נכון לצרכים יכול לעזור לחלק מהגורים להרגיש פחות לחץ, ולשמור עליהם כשאינך יכול לפקח עליהם.

צעצועי שיניים

זה נורמלי לחלוטין שגורים לועסים בזמן שהם עוברים את תהליך בקיעת השיניים. צעצוע בקיעת שיניים יאפשר לגור לבטא את ההתנהגות הטבעית שלו.. מבלי להרוס את הרהיטים שלך.

לצעצועי הגורים הטובים ביותר לבקיעת שיניים אין חוטים, סרטים או חלקי מתכת שהגור יכול לבלוע. עצמות גומי הן אופציה מצוינת. אבל משהו פשוט כמו גזר קפוא יכול גם להועיל מאוד לכאבי חניכיים.

צעצועים לא בטוחים

הצעצועים הבאים לא תמיד בטוחים עבור גורי כלבים:

  • עצמות קשורות מעור. אלה עלולות לגרום לחסימות מעיים
  • עצמות מבושלות. אלה יכולים להישבר ולחורר את החניכיים, הגרון או רירית המעיים
  • צעצועים רכים לילדים. לא מיועד לעמוד מול שיניים של גור
  • צעצועים מצפצפים זולים. גורים יכולים להרוס במהירות את הצעצועים הללו ולבלוע את המתכת או חתיכות הגומי
  • כל צעצוע עם חלקים רופפים. כולל חלקי מתכת, סוללות, מיתרים או חלקים אחרים שעלולים להיקרע

אם יש לך ספקות או שאלות לגבי צעצוע שתרצה לתת לגור, מומלץ לדבר עם הווטרינר.

הישאר בטוח ותהנה עם גור הכלבים שלך

כל עוד אתה בוחר אותם בקפידה, צעצועים הם תוספת מהנה ובטוחה לחייו של הגור שלך. רק הקפד לבדוק צעצועים באופן קבוע ולזרוק אותם אם הם פגומים. אף אחד לא רוצה שהגור שלו יבלע גוש של כדור טניס אהוב מדי! ביטוח גורים יכול לספק ראש שקט. אתה יכול לקבל עבור חיית המחמד שלך את הטיפול הטוב ביותר במקרה שזמן המשחק יוביל לתאונות כלשהן.

גורים צריכים לשחק רק עם צעצועים בפיקוח. תמיד עדיף לבחור צעצועים המיועדים לשיני גורים חדות.

לכל גור כלבים יהיו העדפות שונות בכל הנוגע לכיף ולמשחקים. לא משנה באיזה צעצועים תבחרו, אנו מקווים שיהיה לכם כיף ביחד!

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן