מהו נכס דיגיטלי והאם כדאי להשקיע בו?

נכס דיגיטלי

תוכן עניינים

שמעת פעם על השקעת נכס דיגטלי? נדל"ן פיזי הוא השקעה מצוינת, אך כאשר הענף מתקשה, אתה עשוי לתהות היכן עוד להשקיע את כספך. כיום, משקיעים רבים מנסים נכס נדל"ן דיגיטלי. למרות שזה נשמע מופשט ומסובך, אם אתה מבין בשמות דומיין, אפליקציות לנייד ופרסום, אתה יודע הרבה יותר על השקעה בעולם הדיגיטלי ממה שחשבתם.

כמו כל השקעה, יש יתרונות וחסרונות להשקעה בנכסים דיגיטליים. המשיכו לקרוא כדי לראות כיצד פועלת השקעה בעולם הוירטואלי וכיצד היא בהשוואה לעולם האמיתי.

מהו נדל"ן דיגיטלי?

נדל"ן דיגיטלי מתייחס לכל נכס דיגיטלי שבבעלותך. דוגמה נפוצה היא אתר אינטרנט. קל לראות כיצד הנכס הדיגיטלי הזה תופס מקום ביקום הדיגיטלי. דוגמאות מסובכות אחרות של נדל"ן דיגיטלי כוללות אסימונים שאינם ניתנים להפעלה, אפליקציות לנייד או שלטי חוצות דיגיטליים.

בקיצור, השקעה בנדל"ן דיגיטלי היא השקעה בכל נדל"ן ב'עולם החלופי', הלא הוא האינטרנט. משקיעים רבים פונים היום לנדל"ן דיגיטלי בגלל מצב שוק הדיור והתנודתיות שלו.

אתה עדיין יכול לראות ולהשתמש בנדל"ן דיגיטלי, אפילו להשכיר אותו כפי שהיית עושה אילו היה פיזי. עם זאת, תהליך הקנייה והמכירה והאופן שבו אתה מרוויח את הרווחים שונים. למרבה המזל, אתה לא צריך להיות "טכנאי" כדי להבין איך לעשות כסף בדרך זו.

כמה שווה נדל"ן דיגיטלי?

כמו כל נכס, אין דרך לחזות את הערך של נדל"ן דיגיטלי מעבר להיום, אבל אנחנו יכולים להסתכל על הרווחים שהוא הרוויח עד כה.

עם ערכי שוק של טריליונים, קל להבין מדוע משקיעים קופצים להשקעה בנדל"ן דיגיטלי כדי לגוון את התיקים שלהם מהתנודתיות של הנדל"ן בעולם האמיתי.

עם זאת, לכל ההשקעות יש עליות ומורדות. אז אל תתקבע על תקופה מסוימת שבה נכסים וירטואליים השתגעו. במקום זאת, הסתכלו על התמונה הגדולה והיו מציאותיים לגבי הרווחים הפוטנציאליים (או ההפסד).

איך להרוויח כסף מנכס דיגיטלי

ללמוד איך לקנות נדל"ן דיגיטלי ולהשקיע בו זה לא כל כך מסובך כמו שזה נראה. אבל, כמו כל השקעה, יש דרכים פשוטות ומורכבות להשקיע את הכספים שלך.

בנה או קנה אתרים

בניית אתרים מקצועיים ומוצלחים או רכישת אתר שכבר הוקם היא הצורה הנפוצה ביותר של השקעה בנדל"ן דיגיטלי. אם אתה בונה קהל גדול, אתה יכול למכור את האתר ביותר ממה שהשקעת בו, ולהרוויח רווחי הון.

בנה בלוג 

אתה יכול לפתוח בלוג אם אתה לא רוצה לנהל חנות מסחר אלקטרוני. ברגע שאתה בונה עוקבים, אתה יכול להתחיל לפרסם בבלוג שלך ולהרוויח כסף. אם אתה יכול לבנות קהל מספיק גדול, ייתכן שתוכל להעיף ולמכור את הבלוג שלך בעתיד, להרוויח ולהעביר את הקהל שלך לבעלים החדש. 

פִּרסוּם

אם בעלות על אתר אינטרנט לא מושכת אותך, שקול פרסום כדי להרוויח כסף בנדל"ן דיגיטלי. בעלי בלוגים יכולים להשתמש בשיווק שותפים כדי להרוויח עמלות, לקבל חסות על ידי עסקים אחרים כדי לפרסם תוכן בבלוג שלהם, או ליצור מותג משלהם, לפרסם באתרי אינטרנט של משקיעים אחרים, להגדיל את מכירות החברה שלהם. 

השכרת שטחי אתר 

בדיוק כמו שאתה משכיר נכסים להשקעה, אתה יכול להשקיע בנדל"ן דיגיטלי ולהשכיר אותו. אתה מרוויח תזרים מזומנים עבור השכרת הנכס לאחרים תוך השגת שווי ההון שהאתר עושה.

מדיה חברתית

להרוויח כסף במדיה החברתית היא דרך נוספת להשקיע בנדל"ן דיגיטלי. אולי אתה אפילו מכיר מישהו שהוא משפיע על רשתות חברתיות.הם מקבלים תשלום כדי לעשות סרטונים ופוסטים ממומנים או כדי למכור את המוצרים שלהם בפלטפורמות המדיה החברתית שלהם כגון: פרסום בטיקטוק, פייסבוק, אינסטגרם או לינקדאין.

המפתח הוא לדעת איך לבנות עוקבים. בחר נישה עם נקודות כאב שמשפיענים קיימים לא נגעו ובנו את הקהל שלך. כמו בלוג, ככל שיהיו לך יותר עוקבים, כך יהיו לך יותר פוסטים פרסומיים וממומנים.

הפוך שמות מתחם

שמות דומיין יכולים להיות שווים כסף אם אתה יודע איך למצוא את האפשרויות הנכונות. חפש שמות דומיין שחברות יכולות למתג בקלות, קצרים וקלים לזכור, ובעלי סיומת .com לקבלת התשואות הגדולות ביותר.

כמו תיקון והיפוך בתים, היפוך שמות דומיין יכול להיות מסוכן. ראשית, עליך לדעת מה יימכר (ולא יימכר). אתה יכול לקנות "דאד" ולא להרוויח כלום, או שאתה יכול לקנות שם מדהים ולמכור אותו ברווחים של אלפי שקלים.

קנה ומכור קריפטו או NFTs

הפופולריות של המטבע הדיגיטלי גדל במהירות, למרות ביצועי רכבת ההרים שלו בשנה האחרונה. דבר אחד ברור, המטבע הדיגיטלי כאן כדי להישאר, וככל שיותר חברות מאמצות אותו ונכנסות ל-metaverse, כך המטבע הדיגיטלי יהיה שווה יותר. 

קנה אדמה וירטואלית 

אם אתם מחפשים השקעה המחקה השקעה בנדל"ן פיזי, השקיעו בקרקע וירטואלית במטאוורס. Decentraland היא פלטפורמה נפוצה להשקעות נדל"ן דיגיטליות, אבל יש גם אפשרויות אחרות.

כל עסקאות הנדל"ן הדיגיטליות מתועדות ב-Ethereum blockchain כך שאף אחד לא יכול לשכפל את הנדל"ן. בלוקצ'יין הוא מסד נתונים ציבורי המשותף על פני מחשבים רבים ברשת.

היתרונות והחסרונות של השקעות נדל"ן דיגיטליות

כמו כל השקעה, כדאי לשקול את היתרונות והחסרונות של השקעות נדל"ן דיגיטליות לפני שתבחרו בה. 

היתרונות של השקעות נכס דיגיטלי

לנדל"ן דיגיטלי יש הזדמנות שוק של טריליון דולר

הכרת הפוטנציאל של נדל"ן דיגיטלי מקלה בהרבה על השקעת הכסף שלך בו. למרות שזה חדש יחסית ולא בטוח עבור משקיעים רבים, כמה מומחים מאמינים שזו יכולה להיות הזדמנות מצוינת.

פוטנציאל לתשואות גבוהות

כמו כל השקעה, אתה עשוי להרוויח תגמולים גבוהים, במיוחד כשהפופולריות של ללמוד איך להרוויח כסף מנדל"ן דיגיטלי עולה. 

נדל"ן דיגיטלי מוערך בערכו 

כמו נדל"ן פיזי, נדל"ן דיגיטלי מעריך. אם אתה הבעלים שלו, אתה מרוויח הערכה. מה שאומר שאתה יכול למכור את הנכס עבור יותר ממה ששילמת, ולהפיק רווחי הון על ההשקעה שלך.

הרחבת תיק ההשקעות שלך

גיוון תיק ההשקעות שלך עוזר לקזז את הסיכון להפסד כולל. לדוגמה, לשים את כל הכסף שלך בנדל"ן פיזי יכול להיות מסוכן אם תעשיית הנדל"ן קורסת. עם זאת, עם כסף שהושקע בתחומים אחרים, כמו נדל"ן דיגיטלי, ייתכן שלא תחווה הפסד כה גדול.

החסרונות של השקעות נכס דיגיטלי

חוסר הניבוי של השוק 

מכיוון שהשקעה בנדל"ן דיגיטלית היא חדשה יחסית, אין הרבה נתונים היסטוריים לשימוש. זה הופך את השוק לבלתי צפוי. כרגע, זה מתפקד טוב, אבל זה לא אומר שזה מובטח שימשיך.

"תחזוקה" של הנכס הדיגיטלי שלך

אתה חייב לשמור על הנכס הדיגיטלי שלך כדי להבטיח את ערכו ולהרוויח כסף אם אתה מוכר אותו. זה אומר לשמור על העוקבים שלך, לשמור על נותני חסות ומפרסמים. או למצוא באופן רציף דיירים חדשים לנדל"ן הדיגיטלי שלך.

המרת רווחי הבלוקצ'יין שלך

רווחי הבלוקצ'יין הם במטבעות קריפטוגרפיים, לא בדולרים. כדי לחשב את הרווחים שלך ולהשתמש ברווחים שלך, עליך להמיר למטבע אמריקאי. שעולה כסף, ומפחית את הרווחים שלך.

השורה התחתונה: להשקעות נדל"ן דיגיטליות יש פוטנציאל רווח

השקעה בנדל"ן דיגיטלי יכולה להיות מפתה עם הרווחים המהירים והפופולריות שלה. אבל כדאי לשקול את היתרונות והחסרונות לפני השקעה. אתה לא צריך לשים את כל הכסף שלך בנכסים דיגיטליים. בדיוק כמו שאתה לא צריך לשים את כל הכסף שלך בנדל"ן פיזי. הם נהדרים לגיוון תיק ההשקעות שלך, אך קחו בחשבון גם הזדמנויות פיזיות להשקעה בנדל"ן.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן