מיתוסים נפוצים על כלבים או עובדות?

כלב מסתכל על אישה

תוכן עניינים

עם הזמן צצו תיאוריות שונות לגבי כלבים, אשר לרוב מקובלות כעובדה, מבלי שנבדקו. אז מה נכון ומהו רק מיתוס כלבים נפוץ? בעזרתם של רופא התנהגות לחיות מחמד ומומחה וטרינרי, אנחנו הולכים לחפש אחר האמת.

מיתוסים או עובדות על כלבים – כל האמת

1. אף רטוב פירושו כלב בריא

ככלל, כולנו יודעים שאף רטוב הוא סימן טוב לכך שהכלב שלכם בריא. כלבים לעתים קרובות מלקקים את האף של עצמם, או מייצרים ריר לציפוי האף. זה מסייע לחוש הריח שלהם. הליחה על האף של הכלב עוזרת לספוג כימיקלים ריחניים. כך שאם כלב מנסה להיצמד לריח ספציפי, זה עוזר לו לעקוב אחריו יותר טוב. בנוסף, מכיוון שאף של כלבים רבים כל כך קרוב לפה שלהם, הוא יכול להתלכלך די בקלות. במיוחד בעת אכילה, כך שלעתים קרובות כלבים ילקקו את האף כדי לנקות אותו.

עם זאת, יש תפיסה מוטעית שאומרת שאם האף של הכלב שלך יבש, זה אומר שמשהו לא בסדר. במציאות, חלק מהכלבים פשוט לא מייצרים כל כך הרבה ריר או מלקקים את האף שלהם. או אולי הם פשוט נולדים עם אפים יבשים יותר. הפעם היחידה שבה אתה צריך לדאוג לגבי האף של הכלב היא אם אתה מבחין בהפרשה בצבע שונה. אם זה ירוק, אדום או לא צבעוני, אז כדאי להתייעץ עם וטרינר כדי לוודא שהכל בסדר.

2. צחצוח שיניים לכלב הוא חסר טעם

לצחצוח השיניים של הכלב שלך יש למעשה יתרונות רבים. זה לא רק מרענן את נשימתו של הכלב שלך. אלא גם מגביל את הסיכון למחלות פה. זה גם נותן לך הזדמנות להבחין בכל דבר חריג שקורה לשיניים ולחניכיים, ולהבטיח שבעיות ייתפסו מוקדם. התייעץ עם הווטרינר כדי לקבל את העצה הטובה ביותר לגבי טיפול שיניים.

3. אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים

כולנו שמענו את המשפט 'אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים'. אבל כמה אמת יש בפתגם הישן הזה? לא הרבה, למען האמת! אמנם הביטוי עצמו קיים בצורה כזו או אחרת מאז שנות ה-1500. אך למעשה יש לו מעט מאוד קשר למציאות.

למען האמת, זה עשוי להיות קשה יותר ללמד כלב מבוגר כמה טריקים חדשים. כשאנחנו מתבגרים, אנחנו מתקשים ללמוד דברים חדשים כשההתנהגויות שלנו נדבקות והמוח שלנו הופך להיות פחות רגיש. לימוד כלב זקן אינו שונה מללמד גור צעיר יותר. עם זאת – על ידי התחלת אימונים קצרים והגדלת משך הזמן, אפשר ללמד את הכלב שלך טריק חדש, לא משנה בן כמה הוא.

4. לתת לכלב שלי לצאת לגינה זה מספיק פעילות גופנית

כלב בריא דורש גירוי נפשי ואינטראקציה אנושית כמו גם פעילות גופנית. כך שפשוט לתת להם לצאת לגינה שלך לא מספיק מבחינת פעילות גופנית.

למרות שכלבים בגדלים שונים ידרשו רמות שונות של פעילות גופנית, זה חיוני לרווחתו של כל כלב שלוקחים אותו לטיולים ומשחקים איתו. זו גם האינטראקציה הזו שהופכת כלב לחוויה כל כך מדהימה וכדאית עבורך!

5. כלבים שאוכלים דשא מרגישים לא טוב

'כלבים אוכלים דשא רק בגלל שהם מרגישים בחילה'. עוד פיסת ידע שאנו לוקחים כאמת מוחלטת. אבל שוב, זה לא כל כך פשוט. בעוד שחלק מהכלבים יהיו חולים מאכילת דשא, לא נראה שיש סיבה מיוחדת מדוע הם בחרו לאכול דשא מלכתחילה. למעשה, רק כ-25% מהכלבים שכן אוכלים דשא יקיאו.

אז למה כלבים אוכלים דשא? למרות שלא נראה שיש קשר מיוחד בין אכילת דשא לבריאות הכלב, למרבה הצער אנחנו לא יודעים הרבה יותר. זה יכול להיות בגלל שהכלבים חושבים שהם חולים. אולי הם צריכים חומר תזונתי שהם יכולים לקבל רק מדשא. או אולי הם פשוט נהנים מזה!

אנו לומדים יותר ויותר על חברינו בעלי החיים עם כל שנה שעוברת. אז אולי יום אחד נוכל סוף סוף לענות על התלבטות עתיקת יומין זו. אבל עד אז, הכלב שאוכל דשא אינו סיבה מרכזית לדאגה.

6. כלבים הם עיוורי צבעים

זה נכון – אבל רק במידה מסוימת.

כלבים אינם רואים את כל מגוון הצבעים שאנו רואים. למעשה מאמינים שהם עיוורי צבעים אדום-ירוק. זה אומר שהכלב שלך עשוי להתקשות להבדיל בין צעצוע אדום לצעצוע ירוק. אבל זה בערך ההיקף של זה.

המיתוס שכלבים רואים בשחור ולבן הוא בדיוק זה – מיתוס.

7. כלבים מכשכשים בזנב כשהם מאושרים

לפעמים זה יכול להיות נכון, אבל לא תמיד.

כלבים מכשכשים בזנב מסיבות רבות. ולמרות שזה יכול לומר שהם מאושרים, התנהגות זו יכולה באותה קלות להעיד על פחד או מתח.

ללמוד לקרוא את מה שהכלב שלך אומר ממגוון של אינדיקטורים – לא רק כשכוש בזנב – יוביל לשמירה על מערכת יחסים טובה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן