מערכת איוורור: 10 טיפים לבחירת מערכת אוורור

מערכת אוורור

תוכן עניינים

מערכת אוורור צריכה להיות שיקול חשוב בכל בית. ללא אוורור מתאים, הבית שלך עלול להיות מועד ללחות ולהצטברות של מזהמים שעלולים להזיק. אוורור חיוני גם לשמירה על רעננות הבית ולספק סביבה נעימה למגורים.

יש הרבה אפשרויות אוורור זמינות. 

להלן מספר טיפים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת מערכת אוורור.

1. למד על האפשרויות

קיימות מערכות אוורור רבות ושונות. הפשוט ביותר הוא אוורור טבעי, המסתמך על תנועת אוויר טבעית דרך פתחי אוורור ופתחים אחרים. מאווררים מחלצים מסירים אוויר מלוכלך או לח מחדרים מסוימים. כגון מטבחים וחדרי רחצה, בעוד שפתרונות כל הבית מספקים חילופי אוויר עדינים מתמשכים בכל הנכס.

2. שקול את האוורור הטבעי של הבית שלך

כפי שכבר ציינו, אוורור טבעי הוא הפתרון הפשוט, ובדרך כלל הזול ביותר. למרות שמתאים בחלק מהנכסים, עליך לשקול אם אוורור טבעי מתאים למצב שלך. אוורור טבעי עשוי שלא להתמודד עם רמות הלחות או המזהמים בבית שלך, במיוחד בבניינים מודרניים וחסכוניים יותר באנרגיה, שגם הם נוטים להיות אטומים יותר.

3. תכנן את התקציב שלך

למערכות אוורור שונות יש עלויות שונות. כדאי להתחשב בתקציב שלכם אך אל תשכחו שעלול להיות חסכון שווא להתקין או לתחזק מערכת שאינה מתאימה לצרכים ולרכוש שלכם. אם אתה מקבל לחות עיבוי, למשל, זה עלול לעלות הרבה יותר לתיקון מאשר למנוע באמצעות מערכת אוורור נאותה.

4. הפוך את מערכת האוורור לחלק מהתוכנית

בנייה עצמית היא מיעוט, אבל מדי שנה יותר ויותר הרפתקנים מחליטים לעשות את הצעד. האוורור שלך יצטרך לעמוד בדרישות מסוימות של תקנות הבנייה. ובדרך כלל קל יותר אם אתה משלב מערכות מההתחלה, במקום להוסיף אותן מאוחר יותר.

5. בדוק אם אתה נמצא באזור מושפע ראדון

גז ראדון הוא גז רדיואקטיבי טבעי אך עלול להיות מזיק, אשר נקשר לסיכון מוגבר לסרטן ריאות. הוא קיים ברחבי בריטניה אך נפוץ יותר באזורים מסוימים. אם אתם גרים באזור מושפע ראדון, אולי כדאי לכם לשקול להתקין אגורות ראדון. אוורור תת רצפתי או אוורור קלט חיובי (PIV) שיכולים לעזור לשלוט ברמות הראדון.

6. האם אתה צריך מאווררי חולץ?

אם אתם הולכים על מאווררי חולץ, שקול אילו חדרים צריכים אותם. חדרי אמבטיה ומטבחים הם אפשרויות ברורות. אבל חדרי עבודה, חדרי שירות ומרתפים ולופטים שהוסבו עשויים גם הם להועיל. כמו כן, שקול כיצד אתה רוצה שהם יפעלו. חלקם צריכים להיות מופעלים ידנית, בעוד שאחרים מחוברים למתג האור. ולחלקם יש גלאי לחות, הנדלקים אוטומטית כאשר האוויר לח.

7. חשוב על הרעש

חלק ממערכות האוורור והמאווררים עלולים להרעיש וכדאי לשקול זאת. במיוחד אם המערכת תפעל במשך 24 שעות, או שיש לכם מאוורר חדר רחצה שנדלק עם האור. עם זאת, ישנם מאווררים שקטים ומערכות אוורור שקטים יותר זמינים. אשר יכולים להיות שימושיים אם אתה חושב שרעש עשוי להוות בעיה עבור עצמך, ילדים ישנים או עבור השכנים שלך.

8. האם אתה רוצה להפוך את הבית שלך לחסכוני יותר באנרגיה?

אוורור מאוזן של הבית כולו מספק אוורור נהדר. מכיוון שהוא כרוך בהוצאת אוויר מעופש, מזוהם או לח והחלפתו באוויר טרי ומסונן שנמשך מבחוץ. אתה יכול ללכת צעד אחד קדימה על ידי העברת האוויר היוצא דרך חילופי חום. זה מוציא את החום ומעביר אותו לאוויר הנכנס. עוזר לך להפחית את חשבונות החימום שלך ולהיות יעיל יותר באנרגיה.

9. היכן תמקם את היחידות של מערכת האוורור?

חלק מהיחידות יוצבו בצורה הטובה ביותר בחלל לופט אבל זה לא תמיד זמין. יש למקם כראוי את מאווררי החילוץ ואת פתחי האוורור ואת פתחי היניקה צריכים להיות ממוקמים הרחק ממקורות מזהמים. קבלת מומחים לסקר את הנכס שלך צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך.

10. חפש חברה למערכת אוורור בעלת מוניטין

חברה מוכרת עם ניסיון עשיר יכולה לעזור לך לפלס את דרכך דרך השיקולים הללו וכל שאלה אחרת שתהיה לך. ולעזור לך למצוא את פתרון האוורור המושלם עבור הבית והדרישות שלך.

מאמרים נוספים

אניס לכלבים
אניס לכלבים – האם זה בטוח?

Catnip גורם לחתולים מסוימים להרגיש אופוריה, שובבה או רגועה. בעלי כלבים רוצים שהגורים שלהם ירגישו מאושרים בדיוק כמו החתולים שלהם, אז זה מעלה את השאלה: האם יש

קראו עוד »
דילוג לתוכן