פינת אוכל: איך תבחר שולחן אוכל לבית שלך?

פינת אוכל

תוכן עניינים

במקרים רבים, פינת אוכל היא לב ליבו של הבית. זה מקום שבו חברים ובני משפחה יכולים להתכנס, לשבת וליהנות מאוכל טעים. אז אם אתם מרגישים שחדר האוכל שלכם צריך קצת מהפך, הגעתם למקום הנכון! ריכזנו את המדריך הזה לקניית שולחן אוכל כדי לעזור לענות על כל צרכי שולחן האוכל שלך. מהכרת מידות השולחן שלך ועד לבחירת הגימור המתאים לתיאום עם החלל שלך, סיפקנו את זה.

כיצד לבחור פינת אוכל המתאימה לך

אם כבר התחלתם לעיין במגוון שולחנות האוכל בשוק, ראיתם שיש הרבה אפשרויות זמינות. עם זאת, אל תיתן לזה להכריע אותך, מכיוון שהשלב הראשון תמיד יהיה צמצום החיפוש שלך. שאל את עצמך את השאלות הבאות ורשום כל הצעה. רוב הסיכויים שתהיה שם שולחן שמסמן את כל התיבות הנכונות!

שאלה 1 – כיצד תשתמש בשולחן האוכל שלך?

אוכל יומיומי. שולחן עמיד וקל לניקוי יהיה בראש סדר העדיפויות.

מרכז הבית שלך. תרצה שולחן שיפגיש אנשים בסביבה חמה ומסבירת פנים.

בעיקר לאירועים מיוחדים. שולחן עם גורם וואו ומראה פרימיום באמת יהיה הכי טוב להרשים את האורחים שלכם. גם הרחבות לשולחן יהיו שימושיות.

הכפלה כתחנת עבודה או שולחן עבודה. תרצו שולחן עם משטח עמיד ומספיק מקום למחשבים ניידים וספרים.

שאלה 2 – כמה אתה צריך כדי לשבת ליד שולחן האוכל שלך?

2-4.  שולחנות שני מושבים רבים יכולים להכיל עד ארבעה, כך שזו אפשרות אידיאלית אם אתה קצת נדחף למרחב.

4-6. להחזיק שולחן שיש בו מקומות ישיבה כאשר בממוצע יש לך רק ארבעה זו אפשרות מצוינת (אם יש לך מקום) מכיוון שתמיד יהיה לך מקום לאורחים.

6-8. שולחן אוכל שישה עד שמונה מושבים יהיה מרכיב בסיסי בחדר האוכל שלך. זה בטוח יהיה חתיכת השקעה.

שאלה 3 – איזה גימור שולחן יהיה הטוב ביותר?

גימור שולחן מבריק או מט ייצור מיידית מראה נקי עם קוים נקיים. גימורי עץ או עץ מלא יוסיפו גם חמימות וגם מרקם לחלל האוכל שלך. שולחן אוכל מזכוכית שקופה הוא אידיאלי אם אתם רוצים ליצור סביבה רעננה, פתוחה ומודרנית. בחר שולחן זכוכית חלבית אם אתה מחפש שולחן עמיד עם מראה רך ומעורפל ורמז של צבע.

שאלה 4 – האם אתה צריך שולחן מאריך?

כן אם:

 • אתה מארח באופן קבוע
 • יש לך את המקום למלא
 • אתה מחפש סידור ישיבה רב-תכליתי

לא אם:

 • חסר לך מקום
 • אתה לא צריך מושבים נוספים
 • אתה לא חושב שתרוויח מההרחבה

שאלה 5 – באיזו צורה שולחן אוכל יהיה הכי טוב?

עגול או סגלגל. תמיד מרגיש חברתי והוא נהדר למקסום כל חלל. פלטת שולחן עגולה תופסת פחות מקום ומציעה יותר גמישות ישיבה.
מרובע. נותן תחושה פתוחה ומרווחת עם הרבה משטחי שולחן זמינים. קל להפוך פינה לא בשימוש למקום אוכל נעים.
מלבני. הרבה אפשרויות זמינות וקל להשתלב ברוב החדרים. התאמה נהדרת עם ספסלי אוכל. אני מקווה שזה נתן לך מושג טוב יותר על סוג השולחן שאתה מחפש. נפרט כל חלק בפירוט קטן יותר בהמשך הפוסט הזה.

כיצד למדוד פינת אוכל?

אנו מבינים כי מדידת שולחן אוכל אינה מהנה כמו בחירת צורות, סגנונות וגימורים. עם זאת, זה צריך להיעשות! כדי להקל קצת יותר, הדגשנו את מידות שולחן האוכל העיקריות שתצטרך לקחת בחשבון:

 1. גובה השולחן. זוהי מדידה מרכזית בכל הנוגע לבחירת כסאות אוכל.
 2. אורך השולחן. זה יעזור לך להחליט עד כמה השולחן יתאים לחלל שלך.
 3. רוחב שולחן. זה חשוב במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש בקצוות השולחן.
 4. אורך רגל פנימי. זהו אורך השולחן מתוך רגלי השולחן, לא אורך פלטת השולחן.
 5. סינר. זהו עומק פלטת השולחן אשר יהיה שונה מאוד בהתאם לחומר פלטת השולחן ולעיצוב השולחן.

ואם הטבלה מתרחבת:

ודא שאתה מודד את אורך השולחן גם עם ובלי ההרחבות במקום. שאלו את עצמכם: האם כולם יתאימו? תרצו להשאיר מספיק מקום כדי להכניס ולהוציא כיסאות נוספים. גלה היכן מאוחסנות התוספות: בנפרד או בתוך השולחן?

טיפ עליון: אם לא ניתן לאחסן את דפי הארכת השולחן בתוך השולחן, מקום מצוין ובטוח לאחסון אותם הוא מתחת לספה או למיטה שלך. זה לא יתפוס אף אחד משטח האחסון הקיים שלך וירחיק את חלקי ההארכה בצורה בטוחה ומסודרת.

מרווח שולחן אוכל:

כאשר מודדים את שולחן האוכל שלך, כדאי גם לסמן את החדר שלך. כדי לעשות זאת, גזרו קצת בד או כרטיס והניחו אותו במקום שבו אתם מתכננים להחזיק את שולחן האוכל שלכם. זו הדרך הקלה ביותר לקבל תחושה של כמה מקום פיזי השולחן יתפוס.

אנו מציעים להשאיר כ -70 ס"מ עד 90 ס"מ בין קצה השולחן לכל קיר או בין רהיטים אחרים בחדר. זאת כדי שניתן יהיה לשלוף כיסאות בקלות ומשאיר מספיק מקום לאנשים לעבור דרכם.

מרווח כיסאות אוכל:

אפשר בין 60 ס"מ ל-80 ס"מ לכל מקום, תלוי אם אתה רוצה תחושה נעימה יותר או סביבה מרווחת יותר.

זכרו לבדוק גם את רוחב טביעת הרגל של הכיסאות שאתם שוקלים. זה לאן ילכו הרגליים שמגדיר אם הן יתאימו או לא. מדוד בין הרגליים מהנקודה הצרה ביותר של השולחן כדי להבטיח שהכיסאות שלך ישתלבו בצורה מסודרת מתחת.

טיפ עליון: מדידת האורך של שולחן מתייחסת לאורכו של פלטת השולחן, לא מהמקום שבו אתה יכול להתאים את הכיסאות שלך תחובים מתחתיו. באופן כללי, התיאור של השולחן יכלול כמה הוא יכול להושיב, אבל אם אתה מקווה לסחוט עוד כמה או להשתמש בכיסאות אחרים, הקפד לבדוק.

איזה פינת אוכל מתאימה לחלל שלי?

אם חסר לכם מקום…

בחר בשולחן אוכל בעל בסיס הדום חוסך מקום. זה יאפשר לך לשמור על בסיס השולחן שלך מרווח, עם אפשרות להידחס פנימה ולמשוך עוד כמה מושבים בעת הצורך. שולחן אוכל עגול גם קצת פחות מגביל את מספר האנשים שאתה יכול להושיב ומעניק לך קצת יותר גמישות בפינת ישיבה קטנה יותר. מבחינת חומר, שולחן אוכל מזכוכית שקופה יהיה פחות בעל השפעה ויזואלית בחלל בגלל השקיפות של הזכוכית, כך שזה יעזור לפתוח את המראה והתחושה של חדר אוכל קטן יותר.

אם אתם מארחים למחצה באופן קבוע אבל אין לכם הרבה מקום…

אז שולחן אוכל מתרחב יענה על כל צרכי הסטיילינג שלך! הסיבה לכך היא שאתה יכול להאריך את השולחן כאשר אתה צריך את המושבים הנוספים. רק ודא שלשולחן יש מספיק מקום להארכה מלאה. כמו כן, תרצה לבדוק אם ניתן לאחסן את תוספות השולחן בתוך פלטת השולחן ואם לא, האם יש לך מקום לאחסן אותן חיצונית כאשר אינן בשימוש.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן