ציפורים שקטות – 8 סוגים של ציפורים שמתאימות לבית שקט

תוכן עניינים

יש כזה דבר ציפורים שקטות? מטבעם, ציפורים יכולות להיות קולניות למדי. ציפורי בר קוראים לעדרן כדי ליידע אחרים על מקום הימצאו או להתריע בפני טורפים. ובכל זאת, למיני ציפורים – ולציפורים בודדות בתוך מינים – יש רמות רעש משתנות. למרות שאף ציפור מחמד לא תהיה שקטה לחלוטין, כמה מהם אינם נוטים לעשות הרבה רעש. חלק מהציפורים הללו אינן נוטות לצרוח ולצווח בעוד שלאחרות יש פשוט קולות רכים שגורמים לפטפוטים עדינים ברקע. הנה שמונה מציפורי המחמד השקטות ביותר.

ציפור שקטה עשויה להיות ציפור חולה. אם הציפור שלך לא משמיעה קול רגיל, התייעץ עם וטרינר בהקדם האפשרי.

1. פרוש – חוחית

חוחית זברה יושבת ביוטה

חוחיות הן ציפורים זעירות עם קולות זעירים. מה שהופך אותן לאופציה מצוינת עבור אנשים שרוצים ציפור שקטה. הם נוטים להשמיע ציוץ וציוץ נעים לאורך כל היום, ואפילו להקה קטנה יש רמת רעש נמוכה יחסית. בעוד שהם בדרך כלל ציפורים מורשות לבני אדם, חוחיות מעדיפות לחלוק את המרחב שלהן עם בני זוג ללהקה. הם דורשים מתחם שבו הם יכולים לטוס, מכיוון שבדרך כלל זה המקום היחיד שלהם לפעילות גופנית.

2. כנרית

קנרית צהובה

כמו שאר בני משפחת החוחיות, גם הכנריות אינן סובלות טיפול טוב וזקוקים לכלוב טיסה מרווח. יתר על כן, ציפורים אלה בודדות יחסית ועלולות להילחם כשהן שוכנות באותו כלוב. למרות שזכרים כנריות ידועים בשירים המלודיים שלהם, הגודל הקטן שלהם שומר על הווליום למינימום.

3. עצלונים

אציל ירוק יושב על ענף

לעצלונים (או תוכיים) יש יכולת יוצאת דופן ללמוד לדבר, בדיוק כמו בני דודיהם התוכים הגדולים יותר. בעוד שהם אוהבים לפטפט לאורך כל היום, הדגיגים לא יכולים לצרוח פיזית בעוצמת הקול של ציפור גדולה. ציפורים אינטליגנטיות ושובבות אלה יכולות להיות מאוד חברתיות עם המטפלים שלהן. הם דורשים מגוון של צעצועים כדי לבדר אותם, כמו גם לפחות כמה שעות של פעילות גופנית יומית מחוץ לכלוב.

4. תוכי קטן

תוכי ירוק עומד על ענף ליד הקצה

בדומה לתוכים, לתוכים זעירים אין את היכולת לצרוח כמו תוכי אמזונס או קקדו . הפטפוט והציוץ הרכים שלהם בקושי מספיקים כדי להפריע אפילו לאוזניים הרגישות ביותר. למרות שהם קטנים, ציפורים אלה מלאות באנרגיה וספאנק. הם דורשים טיפול ואינטראקציה יומיומית עם המטפלים שלהם כדי לשמור עליהם מאולפים.

5. קוקטייל

דיוקן קוקטייל

אם אתם מחפשים ציפור מחמד שהיא קצת יותר גדולה מחוחיית או באגי, שקול קוקטייל. קוקטיילים יכולים להיות קוליים, אבל הציוצים שלהם מגיעים רק לעתים רחוקות לרמה מטרידה, במיוחד בהשוואה לציפורים גדולות יותר. הם גם די מיומנים בלמד לשרוק ולחקות צלילים ביתיים, ורבים מבלים את ימיהם בשריקת המנגינות האהובות עליהם.

6. תוכי סנגל

תוכי סנגל על ​​ענף

בעוד שתוכים רבים ידועים לשמצה רועשים ותובעניים, התוכים הסנגליים נוטים לעבר התנהגות רגועה ושקטה. למרות שהם כן קולעים ויש להם את היכולת לדבר, הם נוטים פחות לצרוח מאשר תוכים בינוניים וגדולים אחרים. הם גם נוטים להסתפק בפשוט לשבת עם המטפלים האהובים עליהם לצורך סוציאליזציה, למרות שהם צריכים צעצועים ופעילויות כדי לשמור עליהם בכושר.

7. תוכי בורק

התוכי של בורק בעץ

התוכינים של בורק ידועים בהתנהגותם השקטה והעדינה. הם נוטים להיות הכי פעילים ופטפטנים מוקדם בבוקר ובשעות בין הערביים, אם כי רמת הרעש עדיין נמוכה בהשוואה לתוכים אחרים. ולמרות שהם רק ציפורים פעילות בינונית, הם מעדיפים מתחם מרווח שבו הם יכולים לעוף קצת.

8. יונה

יונה עם צווארון

יונים יכולות להיות ציפורי מחמד מתוקות ועדינות שאינן רועשות או תובעות תשומת לב יתרנ. ציפורים אלו ידועות בקולות הנעימות שלהן. ובכל זאת, למי שמעדיף ציפור נוחה, יונה עשויה להתאים מצוין.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן