10 דברים שכדאי לדעת לפני אימוץ חתול

לאמץ חתול

תוכן עניינים

אין ספק שחתלתולים קטנים הם חמודים! כל כך חמוד שאנשים רבים לוקחים חתלתול לביתם בפזיזות מבלי לעסוק בפירוט בנושא בעלות על חתולים מראש.

עם זאת, גורי חתולים הופכים לחתולים עם צרכים שישאירו לך חברה במשך 15 עד 20 השנים הבאות. לפיכך, יש לחשוב היטב על חתלתול או חתול בוגר הנכנסים לביתכם! 

10 טיפים שכדאי להכיר לפני אימוץ חתול

1. אימוץ חתול – אחריות לשנים רבות

חופשות ספונטניות, שכיבה במיטה עד הצהריים או מחפשת בית חדש. תצטרכו לקחת בחשבון את בן ביתכם בעל ארבע הרגליים עם החלטות קטנות וגדולות בעתיד. לפיכך, זכור לפני המעבר שזה ישנה את חייך להרבה מאוד זמן!

רבים מוצאים שחיים עם חתול הם מעל הכל מעשירים מאוד. עם זאת, יש אנשים שאינם מודעים מראש לאחריות הכרוכה באימוץ חתול. למרבה הצער זה מגביר את הסכנה שהחתול יזדקק לבית חדש בשלב מסוים.

2. חתולים עולים הרבה כסף

תמיד כדאי לאמץ חתלתול ממגדל רציני. העלויות מגיעות למאות וציוד בסיסי יכול גם להחזיר לך סכום של שלוש ספרות. לדוגמה, אתה צריך נוח מיטה ,קערות ,צעצועים ,מברשות ,עץ גירוד וארגז חול . אז יש עלויות שוטפות עבור איכות גבוהה מזון ואולי חתול פסולת , יחד עם העלויות עבור בדיקות וטרינריות וחיסונים. לגבי הווטרינר, כדאי שיהיה לך מאגר כספי גדול מספיק עבור עלויות וטרינריות, כי החתול שלך חולה יכול להתייקר בקרוב.

3. בעיות עם בעל הבית והשכנים?

אם אתה שוכר, אתה צריך אישור של בעל הבית שלך לפני הכנסת חתול לביתך. אחרת, הם יכולים לדרוש ממך לוותר על החתול. אם החתול נשאר איתך למרות זאת, אתה עומד בפני איום של מכתב אזהרה ואז חוזה השכירות שלך יופסק. לפיכך, אתה בהחלט צריך לשחק ביד פתוחה.

קחו בחשבון שגם מעבר עם חתול מגביל את ההזדמנויות שלכם, מכיוון שלא כל בעלי הבית מאפשרים חתולים. אם לחתול שלכם יש גישה חיצונית, זה יכול לשנות את מערכת היחסים שלכם עם השכנים שלכם: חלקם יתעצבנו אם חתולים מוזרים יעשו את עניינם באזור הירק או בארון החול של ילדיהם. נסו למצוא פתרון ביחד.

4. חתולים הם דמויות חזקות

מי לא מכיר את המשפט "לכלבים יש בעלים, לחתולים יש צוות!"? אי אפשר לפסול את זה, כי אף חתול לא יציית במידה של כלב מאומן היטב.

עם זאת, אנשים רבים אוהבים את החברים החתוליים שלהם בדיוק מהסיבה הזו. בין אם זה לקפוץ על שולחנות, לגרוס וילונות או לאכול צמחים, חתולים עושים מה שעושה להם כיף. כמובן, אתה יכול ללמד אותם כמה כללים לחיים משותפים, אם כי אתה לא צריך לסמוך על כך שהחתול שלך תמיד דבק בהם.

אנחנו יכולים גם לשנות פתגם ידוע אחר ל"כשבני אדם לא בבית, חתולים רוקדים על השולחן". אילוף חתלתולים במיוחד דורש הרבה סבלנות. דרושה עקביות אם אינך רוצה שהחתול שלך יישן במיטה שלך. רק לילה אחד על המזרון שלך יחזיר אותך שבועות לאחור באימון החתול שלך.

5. אוכל לחתולים מומלץ

חתולים מאבדים פרווה והרבה ממנה. זה נדבק לבגדים, לספה ולמיטה שלך, אז קבל מברשת מוך טובה. עם הזמן, תפתח תחושה טבעית לאילו חומרים שערות חתול נמשכות בצורה קסומה.

סירוק וכן אוכל לחתולים באיכות גבוהה יעזרו לחתול שלך להשתולל ולקפוץ פחות בבית שלך, כמובן המזון האיכותי יתרום לפרווה להיות בריאה ומבריקה.

כמו כן, חתולים הם בעלי חיים נקיים אך הם עדיין מציבים אתגרים רבים לחובבי בתים נקיים נוצצים. אתה צריך דוגמאות? חתולה בעת המלטה נתפסת בפרווה ומתפשטת ברדיוס של 20 מטר מסביב ארגז חול לחתולים. דוגמאות נוספות הן שאריות מזון של חתולים עם הרגלי אכילה לקויים יהיו על הקירות או בחדר הסמוך.

כאשר חתולים מקיאים – שזה תופעה קבועה גם עם חתולים בריאים – הם הכי אוהבים לעשות זאת על משטח רך, כמו השטיח הפרסי המקסים שלך. אחרון חביב, בעיות באימונים בבית עלולות לעלות על הפרק אם הם חולים או במצבי לחץ.

6. חתולים אינם מתבודדים

אם אתה רוצה להחזיק את החתול שלך אך ורק בבית, אתה תמיד צריך לשמור שניים ביחד. יש לזה יתרונות רבים: אתה יכול להשאיר אותם לבד בלי חוסר מצפון ולדעת שלשניהם תמיד יש עם מי לשחק.

אם אתה בהחלט רוצה רק חתול אחד, שאל במקלט לבעלי חיים לגבי חתולים שממש לא רוצים לחיות עם חתולים אחרים, אם כי עליך לתכנן הרבה זמן משותף ביחד.

חתולי חוץ יכולים להתמודד היטב לחיות בעצמם. הם מוצאים שפע של פעילות ומטרה בחוץ – ולפעמים חבר חתולי.

7. חתולים מגיעים (כמעט) לכל מקום

בין אם זה המדף הגבוה ביותר או ארון הבגדים, חתולים רבים הם מקצועני קפיצה וטיפוס אמיתיים. לחלקם יש כישרון לפתוח דלתות והם יחקרו את הארון עם פינוקים מעצמם במהלך היעדרותכם. הוזהר שחלק מהחתולים נומנמים במכונת הכביסה או קופצים למוסך או אפילו למכונית איתך בבוקר כשאתה לא מודע. בניגוד לרוב הכלבים, חתולים מגיעים גם לשולחן העבודה, למזנון המטבח או לאדן החלון.

בקיצור, תמיד כדאי לצפות לנוכחות החתול שלכם כדי שלא תסכנו אותו בלי כוונה. אם בן לוויה החתולי שלך לא יקבל גישה חיצונית בלתי מוגבלת, אבטח את הגינה או המרפסת שלך עם גדר בגובה שני מטרים לפחות. ייתכן שתצטרך לבקש רשות מבעל הבית שלך!

8. חתולים הם ציידים

האם יש קולות חריקה ויבבות פתאומיים בחדר השינה שלך באמצע הלילה? אולי החתול שלך הביא מבקר לא רצוי!

אם בבעלותך חתול חוץ, עליך להיות מודע לכך שהוא יביא מדי פעם טרף הביתה. הם יניחו אותו במסדרון כמתנה עבורך או יביאו אותו לחדר השינה שלך כדי להמשיך לשחק עם העכבר שעדיין חי.

ציפורי שיר או דגי זהב יכולים גם ליפול קורבן לציידים מיומנים בעלי ארבע רגליים. חלקם מגישים את טרפם כמתנה על השטיחים! אם אתה רוצה לאמץ חתול, עליך לקבל את התכונה הזו של בן ביתך לעתיד.

9. מחלה וזקנה

עם כל מזל, חתול בריא יהיה לצידך במשך 15 או 20 השנים הבאות. עם זאת, חתולים רבים חולים בצורה חריפה או כרונית בשלב מוקדם או מאוחר יותר.

זיהומים קלים או שלשולים נגמרים לאחר מספר ימים אך עלולים לגבות את מחירם מהעצבים. מחלות כרוניות כמו סוכרת לא רק דורשות ממך להתמודד עם אינסולין ודיאטה, אלא גם ניהול זמן טוב. אולי החתול שלך צריך טבליות על בסיס יומי. עדיף לך להתאמן לתת לו טבליות כשהוא עדיין חתלתול – עם תרופות אמיתיות, כמובן. חלק מהחתולים יהפכו לשבריריים או יסבלו מדמנציה בגיל מבוגר. אז אתה צריך תמיכה בצורה של עזרי טיפוס או נסיעות קבועות יותר לווטרינר.

10. חתול הוא בן לוויה נפלא!

כן, חתולים הם יקרים, גוזלים זמן ולפעמים בודקים את הסבלנות שלנו. יש לך עור עבה ולב גדול כשזה מגיע לחתולים! עם הומור, סבלנות ואהבה לבעלי חיים, תוכל לשלוט ללא מאמץ באתגרים של חיים עם חתול! ובקרוב תשכח את כל הלחץ ברגע שהוא שוכב ומגרגר על ברכיך. אנו מאחלים לך זמן שמח עם חברך החתולי החדש!

לסיכום

חתולים מאוד פופולריים בקרב אוהבי בעלי החיים, אין כיף גדול מלהגיע הביתה לאחר יום עבודה והחתול ניגש לקבל את פניך. או בימי החורף הקרים מתכרבל איתך על הכורסא. באתר https://royalpet.co.il תוכלו למצוא ציוד לחתולים מהמתוגים המובילים שידרש לכם לגידול וטיפול בחתול שלכם.

מוזמנים ליצור איתנו קשר וצוות המומחים שלנו, ישמח לתת מענה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן